Oras – oras šildymo sistemos privalumai ir trūkumai

Dažniausiai kiekvienas sprendimas turi savo privalumų ir trūkumų. Juos labai svarbu įvertinti svarstant apie geriausią pasirinkimą. Ne išimtis ir oras oras sistema. Tad pateikiama informacija bus naudinga tiems, kas nori priimant sprendimą dėl šio šildymo būdo sudėti visus pliusus ir minusus.

Privalumas: pakankamai nedidelė kaina

Šilumos siurblių oras – oras kaina, lyginant su šilumos siurbliais oras – vanduo yra triskart mažesnė. Vidutinio galingumo (apie 3,5 kW) šilumos siurblį oras – oras galima įsigyti maždaug už 1500 eur. Tuo tarpu šilumos siurblių oras – vanduo kainos prasideda nuo maždaug 5000 eur. Tad esant ribotoms galimybėms oras oras sistema yra  žymiai mažiau investicijų reikalaujantis sprendimas.

Privalumas: kondicionierius ir šildymas viename

Skirtingai nei naudojantis kietojo kuro ar dujiniu šildymu, oras oras sistema suteikia dvigubą naudą, t.y. veikia kaip šildymo būdas žiemą ir atlieka kondicionieriaus funkciją vasarą. Tokiu būdu vienas prietaisas naudojamas praktiškai ištisus metus ir atlieka tuo metu reikalingas funkcijas.

Privalumas: lengvas montavimas

Įrengiant pavyzdžiui geoterminį šildymą, reikalingi žemės aplink namus kasimo ir kiti darbai. Tuo tarpu oras oras sistema yra viena lengviausiai ir greičiausiai įrengiamų. Be to, tiek išorinis, tiek vidinis šilumos siurblio blokai neužima daug vietos, kas yra aktualu esant nedidelėms patalpoms.

Privalumas: paprastas veikimas

Vienintelis veiksmas, kurį reikia atlikti norint, kad oras oras sistema duotų norimą rezultatą yra atitinkami nustatymai. Tad palyginus su kietojo kuro katilais, kai reikia nuolat rūpintis kūrenimo medžiagomis, šildymas naudojantis šilumos siurbliu oras – oras yra žymiai paprastesnis ir praktiškesnis.

Trūkumas: skleidžiamas garsas

Kartais kaip šilumos siurblių trūkumas įvardijamas jų skleidžiamas garsas. Taip, visų tipų šilumos siurbliai skleidžia vibraciją primenantį garsą. Tačiau gerai apmąsčius šilumos siurblio montavimo vietą garsas visiškai netrikdo nei namų gyventojų, nei tuo labiau kaimynų. Šiuolaikiškų modelių šilumos siurblių  oras – oras skleidžiamas garsas tesiekia 17 – 18 dB, kas gali būti sulyginama su tyliu laikrodžio tiksėjimu.

Kaip matome, oras – oras šildymo sistemos privalumai gerokai viršija trūkumus. Tai yra neginčijamas įrodymas, kad oras oras sistema – tai vienas iš geriausių pastarojo laiko namų  šildymo ir vėsinimo sprendimų.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.