Pirmosios pagalbos rinkinys 2022: ką turime žinoti

Šiandien daugeliui žmonių automobilis yra tapęs viena pagrindinių kasdienio gyvenimo sudedamųjų dalių, be kurio būtų labai sudėtinga išsiversti. Automobiliu mes vykstame į darbą, vežame vaikus į mokyklas ir darželius, keliaujame apsipirkti, vykstame iškylauti ir atliekame dar daugybę kitų užduočių. Tai reiškia, kad nemažai laiko mes praleidžiame kelyje, todėl tampa ypatingai svarbu pasirūpinti, kad kelyje būtume kaip įmanoma saugesni ir kartu turėtume visus medicininius reikmenis, kurie prireikus galėtų pagelbėti suteikiant pirmąją medicininę pagalbą.

Žinoma, paprastai vairuotojai apie galimus autoįvykius ar rimtus fizinius sužeidimus galimų autoįvykių metu negalvoja, todėl nėra linkę sureikšminti ir vaistinės automobiliui. Deja, bet atmestinas požiūris kartais gali būti lemtingas. Todėl jokiu būdu nereikėtų pro pirštus žvelgti į vaistinės automobiliui svarbą. Kaip žinia, į įvykio vietą greitoji medicinos pagalba atvyksta ne tą pačią akimirką, o tai reiškia, kad jei autoįvykyje yra sužeistų žmonių, turint vaistinėlę automobilyje galima suteikti pirmąją pagalbą ir apsaugoti sužeistąjį nuo didesnių galimų sveikatos problemų.

Tinkamas pasiruošimas ir operatyvus reagavimas

Autoįvykio metu mes patiriame labai didelį stresą, įtampą, nerimą ir šoką. Tai yra visiškai natūralu, tačiau tokia būsena mus išbalansuoja ir priverčia mąstyti visiškai kitaip nei standartinėje situacijoje. Todėl jei bus iš anksto pasirūpinta visomis būtiniausiomis medicininėmis priemonėmis, reaguoti į situaciją bus galima daug operatyviau. Juolab, kad greitoji medicinos pagalba į autoįvykio vietą paprastai neatvyksta vos per kelias minutes, todėl laukiant, kol atvyks pagalba, pirmosios pagalbos rinkinyje esančių priemonių dėka galima užkirsti kelią rimtesniems sužalojimams.

Kokią vaistinėlę automobiliui privalu turėti

Kiekvienas vairuotojas puikiai žino, kad savo automobilyje privalo turėti galiojančią vaistinėlę, tačiau vis dar ne kiekvienas transporto priemonės savininkas yra girdėjęs, jog iki 2023 m. sausio 1 d. vaistinėlė automobiliui turi būti atnaujinta. Tai reiškia, kad nuo minėtos datos senos komplektacijos vaistinėlės nebegalios.

Nors pradžioje buvo teigiama, kad transporto priemonių savininkams teks įsigyti naujos komplektacijos vaistinėles iki 2022 m., šį terminą pratęsė, nes buvo atsižvelgta į situaciją Ukrainoje, dėl ko pritrūko medicininių priemonių ir turniketų. Tuo tarpu būtent turniketai yra vienos pagrindinių naujų priemonių, kurios privalės būti naujos komplektacijos vaistinėlėse.

Kita vertus, jei vairuotojai vaistinėles yra įsigiję po 2020 m., nėra būtina pirkti pilnos komplektacijos naują vaistinėlę. Pastaruoju atveju pakaks savo turimą vaistinėlę automobiliui atnaujinti įsigyjant trūkstamus medicininius reikmenis, tarp kurių yra du turniketai. Be to, įstatyme taip pat nustatyta, jog iki 2024 m. sausio 1 d. vaistinėlėse turės būti ir vienkartinis šalčio maišelis bei pirmos pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti. Tačiau pasirūpinimu pastarosiomis priemonėmis vairuotojai turi daugiau laiko.

Kas yra naujos komplektacijos vaistinėlėje?

Naujos komplektacijos vaistinėlėje, kurią privalės turėti kiekvienas vairuotojas, yra 10 vnt. sterilių įvairių dydžių pleistrų, 1 ruloninis pleistras (ne mažiau kaip 5 m), 1 pirmosios pagalbos žirklės, 2 komplektai vienkartinių medicininių pirštinių, sterilus spaudžiamasis tvarstis, kurio sterilus padelis ne mažesnis kaip 10 cm x 10 cm, o pats tvarstis ne mažesnis kaip 15 cm x ir 180 cm, 2 palaikomieji trikampio formos tvarsčiai, 10 sterilių žaizdų tvarsčių (ne mažesnių kaip 5 cm x 10 cm), 5 nesterilūs tvarsčiai (ne mažiau kaip po 5 m ilgio), 2 specialios antklodės, skirtos paguldyti ar apkloti nukentėjusįjį (ne mažesnės kaip 130 cm x 200 cm), 2 turniketai, skirti stipriam kraujavimui galūnėse stabdyti, 2 vienetai vienkartinių apsauginių plėvelių / pirmos pagalbos gaivinimo kaukių dirbtiniam kvėpavimui atlikti, 2 vienkartiniai šalčio maišeliai ir pirmosios pagalbos teikimo aprašymas arba atmintinė bei turniketo naudojimo taisyklės.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.