Pastatų energinio naudingumo sertifikavimas

Šiomis dienomis statybos vyksta sparčiau, negu bet kada anksčiau. Ir tam yra ne viena priežastis, kadangi plečiasi tiek ir verslas, tiek ir patys žmonės neretai renkasi mieliau keltis į nuosavą namą arba naujai pastatytą daugiabutį. Todėl natūralu, kad ir šios sertifikavimo paslaugos paklausa sparčiai didėja. Kadangi kiekvienas statinys prieš jį priduodant ir norint ramiai pradėti gyvenimą naujuose namuose turi būti sertifikuotas. Ir kai kuriais atvejais jis turi atitikti tam tikrą energinio naudingumo klasę. Aišku, tai gana paprastas bei greitas procesas, ypač jeigu juo rūpinasi profesionalai, kurie turi nemažą patirtį šioje srityje.

Kaip atrasti geriausius specialistus?

Toks klausimas gali būti aktualus daugeliui, net tiems, kurie šiuo metu negalvoja apie naują nuosavą būstą. Nors rinkoje galima rinktis iš daugybės įmonių bei specialistų, kurių pagrindinė veiklos sritis yra pastatų energinio naudingumo sertifikavimas. Tačiau tikrai ne visi jie vertinami vienodai. Todėl galima pasitikėti tiek pažįstamų rekomendacijomis, tiek ir informacija viešoje erdvėje. Tuo labiau, kad dabar gana nesunkiai galima rasti atsiliepimus apie vieną ar kitą bendrovę. Ir tuomet jau nebus sudėtinga susidaryti nuomonę apie jų teikiamas paslaugas. Tai ypač aktualu ieškant pačio geriausio varianto. Nors didžioji dalis šioje srityje besidarbuojančių žmonių yra vertinami teigiamai ir tikrai galima jais pasitikėti. Todėl net ir tie, kurie nenori vargintis ir ieškoti patikimiausio varianto, neturėtų nusivilti.

Paslaugos kaina, kokia ji?

Viskas labai priklauso nuo konkretaus objekto. Todėl kai kuriais atvejais pastatų energinio naudingumo sertifikavimas gali nekainuoti nė šimto Eurų. Tačiau kartais kaina gali būti ir kelis kartus didesnė. Kadangi vienu atveju bus sertifikuojama tik kažkokia patalpa, o kitu atveju tai gali būti ir visas daugiabutis. Todėl natūralu, jog tuomet prireiks ir didesnių investicijų. Tad galima sakyti, jog nėra konkrečios kainos ir kiekvienu atveju ji apskaičiuojama individualiai remiantis pastato plotu bei kitomis savybėmis. Taip pat ji priklauso ir nuo konkrečios įmonės ar specialisto. Kadangi ir jie taiko savas kainodaras.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.