Pagrindiniai mitai apie saulės jėgaines

Nors saulės jėgainės jau nebėra naujiena, nekiekvienas žmogus žino tikslią informaciją apie šį prietaisą. Paklausus tų, kurie nėra susidūrę su saulės jėgainėmis, galime išgirsti įvairiausių teorijų – nuo istorijų apie piniginius įsipareigojimus, iki kenksmingumo sveikatai. Deja, tik dalis šių istorijų yra tiesa.

Mitas nr.1: saulės elektrines gali įsirengti visi. Tai iš dalies yra tiesa, tačiau toli gražu ne kiekvienoje vietoje saulės kolektorius apsimoka statyti. Jėgainei reikalingas tam tikras žemės arba stogo, fasado plotas. Šie paviršiai taip pat turėtų būti tinkamai nukreipti į saulę atitinkamu kampu. Todėl tikrai ne kiekvienas namų ūkis yra tinkamas saulės jėgainei įrengti.

Mitas nr.2: saulės jėgainės labai brangios. Netiesa. Saulės elektrinę įsirengti įmanoma neturint labai didelio biudžeto. Kaina gali svyruoti nuo keletos tūkstančių iki dešimčių tūkstančių, priklausomai nuo to, kokio dydžio ir galios norima. Vertėtų nepamiršti ir to, kad jėgainė ne tik atsiperka, bet parduodami pagamintą elektrą, galite ir užsidirbti.

Mitas nr.3: saulės elektrines gali turėti tik naujovėmis besidomintys žmonės. Mitas. Kartą sužinojus, daugiau apie jas domėtis nereikės bent kelis metus į priekį. Viskas, ką jums reikės daryti, tai susisiekti su specialistais ir pasikonsultuoti apie galimybes įsirengti saulės jėgainę. Energobalt specialistai visada patars ir padės suprasti apie diegiamas naujoves ir visada paaiškins jų veikimo principus. Tad jeigu nemėgstate jaustis atsakingais už domėjimąsi naujosiomis technologijomis šioje srityje, galite dėl to likti ramūs.

Mitas nr.4: jėgainės tik šiltiems kraštams. Netiesa. Nors saulės Lietuvoje gana nedaug, tačiau šiltojo laikotarpio pakanka prisigaminti elektros tiek, kad jos užtektų visiems metams. Per paskutiniuosiu 10 metų jėgainės itin išpopuliarėjo, nes tai nepaprastai naudinga, žalia ir finansiškai naudinga. Tik nuo jėgainės bei namų ūkio dydžio priklauso tai, kiek jūs elektros išnaudojate ir kiek jos reikės pasigaminti.

Gandai dažnai užkerta kelią į puikias idėjas. Patikėjus jais ir nepasidomėjus, kaip yra iš tikrųjų, galite prarasti nuostabią galimybę sutaupyti, kurti sveikesnę aplinką. Esant galimybei ir įsirengus didelę, galingą elektrinę, galite ją paversti net pajamų šaltiniu, aprūpinti ne tik savo, bet ir savo kaimynų namus ir visi drauge džiaugtis nepriklausomybe nuo nepastovių elektros kainų ir kitų įsipareigojimų.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.