Osram lemputės automobiliui


 Osram kompanija atsirado kur kas anksčiau, nei automobilinės lempos. 1906 metais automobilių buvo mažai, jie dažniausiai naudojo žibalines lempas apšvietimui. Tai buvo nepatogu ir nesaugu. Vokiečių inžinieriai daug dirbo, kad būtų sukurtos tradicinės lempos su wolframo siūleliu, kurias dar ne taip seniai naudojome ir mes namų apšvietimui. Bet šiandien norime pakalbėti ne apie senos vokiečių įmonės Osram pasiekimus, bet apie dabartį ir ateitį.

 Naujausia technologija – lazerinės lempos

 Jei pamatysite BMW i8 arba Audi R8 LMX, atkreipkite dėmesį į jų lempas. Tai pirmieji automobiliai su lazerinėmis lempomis. BMW, Audi ir kiti gamintojai dabar aprūpina lazerinėmis lempomis, nes tai ateities technologija.

 Lazerinės lempos yra 1000 kartų galingesnės, nei jau įprastomis tapusios LED lemputės. Be to, kiekvienas lazeris gali būti valdomas atskirai, tad atvažiuojantį priešpriešomis automobilį lazeriai tiesiog aplenkia nesumažindami kitų lazerių intensyvumo. Tai itin efektyvi apšvietimo sistema, kurią kuria ir palaiko Osram kartus su BMW ir Audi gamintojais. Lazerinės lempos šviečia iki 600 metrų atstumu. Tai iš tiesų įspūdinga lyginant su tuo, ką dabar važinėjame automobiliais.

 Bet grįžkime į realybę – naujausi BMW ir Audi modeliai Lietuvoje yra vienetiniai, todėl tai ne masinė produkcija.

 Perėjimas nuo kaitrinių prie LED

 Osram lemputės automobiliui yra pakankamai kokybiškos, nors ir brangesnės, nei nežinomų Kinijos gamintojų. Bet investicijos atsiperka gana greitai. Dabar vairuotojai yra skatinami pakeisti senas halogenines lemputes (jas Osram ir toliau gamina) į LED. Taip taupoma energija, taip pat LED lempučių gamyba mažiau teršia aplinką. Osram lemputės automobiliui nėra idealaus efektyvumo, todėl apie ekologiją kalbėti dar anksti. Svarbiausia, kad perėjimas nuo halogenų prie LED būtų kaip įmanoma greitesnis procesas. Tada bus galima kur kas greičiau pereiti ir prie kitų apšvietimų būdų, tokių, kaip minėtos lazerinės lempos. Osram jau sukūrė legalias LED lemputes, kuriomis galima važinėti viešuose keliuose.

 Osram gamina visas lempučių rūšis: kaitrines, halogenines, ksenonines, LED ir lazerines. Pamažu kaitrinių lempučių gamyba mažėja, o LED didėja, nors dauguma vairuotojų lieka ištikimi halogeninėms ir ksenoninėms lemputėms, ypač, jei automobilis gana naujas. LED lemputės po truputį skinasi kelią į automobilių rinką, tačiau reikės palaukti dar kelis metus, kol minėtos dvi technologijos bus nustumtos į šoną.

 Osram lemputės automobiliui yra laikomos labai kokybiškomis. Ne vien tik dėl didelių rinkodaros kampanijų pastangų, bet ir dėl realios naudos, kurią patiria daugelis vairuodami. Galima sutaupyti jas perkant internetu. Padėkite savo automobiliui geriau matyti su Osram 🙂 Važiuokite saugiai ir patogiai.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.