Nešiojamų kompiuterių valymas

valymo priemonėsDaugelis žmonių, kurie naudojasi šiuolaikinėmis technologijomis, tokiomis, kaip asmeninis, nešiojamasis kompiuteris, pastebi, jog po kurio laiko prie jo prilimpa dulkės, o kompiuterio mygtukai po kurio laiko pasidaro lipnūs. O kartais nauji kompiuteriai gali atrodyti kaip senas, vien dėl to,  kad apsineša nešvarumais. Taip pat kai kas sako, jog ant kompiuterio klaviatūros yra daugiau mikrobų, nei ant unitazo.

Norint,  kad jūsų kompiuteris būtų mažiau užterštas, reikėtų vadovautis keliais patarimais. Pirmiausia kompiuterio valymui reikėtų rasti tinkamiausius valymo įrankius. Pavyzdžiui kompiuteriui ekrano valymui tik specialus tam skirtas valiklis. O kitoms likusioms kompiuterio dalims valyti gali reikėti dubens vandens, truputėlį muilo, bei alkoholio,  tam tikti gali pavyzdžiui degtinė, kurios sudėtyje yra spirito, o tai tinka kompiuterio valymai ir dezinfekavimui.  Prieš atliekant kompiuterio valymą, yra patartina išjungti jį, bei išimti bateriją,  jei tik jis tokią turi,  nes tai leis išvengti papildomos rizikos pakenkti savo sveikatai ar kompiuteriui. Taip pat reikėtų išimti iš DVD įrenginio kompaktinį diską, bei ištraukti iš USB lizdų  kištukus, jei tik jie yra ten įdėti, nes tokiu atveju nebus papildomų kliūčių valant kompiuterį.  Pašalinus visas galimas kliūtis, reikėtų pagalvoti kokiu būdu norėtumėte pradėti valymą. Pavyzdžiui, jeigu norite kompiuterį valyti neišėmus jo klaviatūros mygtukų, tai  reikėtų valyti naudojant specialų valiklį. Atliekant valymą su šiuo valikliu, patarimas būtų nelaikyti apverstos valiklio skardinės, nes tai gali nepadės nuvalyti greičiau ir geriau.  O jeigu norite kompiuterį valyti išėmus jo klaviatūros mygtukus, tai tuomet mygtukus išimti reikėtų naudojantis peiliu. Tačiau atliekant šią procedūrą, reikėtų būti labai atsargiems, nes kompiuterio klaviatūrą nėra sunku pažeisti ir taip ją sugadinti.

Ruošiantis valymui reikėtų įpilti vandenį į dubenį ir pridėti keletą lašų muilo. O klaviatūros mygtukus reikėtų įdėti į vandens pripildytą dubenį  ir tada reikėtų leisti jiems gerai išmirkti. Kompiuterio USB jungtis reikėtų išvalyti su specialiu tam skirtu valikliu, o po valymo reikėtų viską nusausint su šluoste. Kaip matome,  kokybišką kompiuterio išvalymą lemia ne tik gerai pasirinktos valymo priemonės, bet ir atidumas valymo metu.

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.