Ne viena priežastis, kodėl vertėtų įsigyti elektromobilį

Bėgant metams vis daugiau žmonių nusprendžia savo benzinu ar dyzelinu varomas transporto priemones pakeisti elektromobiliais. Todėl jei jūs taip pat turite tokių minčių, pateiksime keletą privalumų, kuriais pasižymi šiuolaikiniai elektromobiliai.

Elektromobiliai yra naudingesni aplinkai

Elektromobiliai yra geresni, švaresni ir draugiškesni aplinkai nei jų benzinu ar dyzelinu varomi analogai. Taip yra todėl, kad jie paprastai varomi ličio jonų baterija, įkraunama elektra, o ne vidaus degimo varikliu, naudojančiu iškastinį kurą. Dar vienas elektromobilių privalumas yra tas, kad jie efektyviau naudoja energiją, palyginti su vidaus degimo variklį turinčiais automobiliais. Elektromobilio ratus pasiekia apie 70 % akumuliatoriaus pagamintos energijos, o vidaus degimo variklio – tik 20 %. 

Elektromobilių priežiūra kainuoja mažiau

Elektromobilių priežiūra yra daug ekonomiškesnė nei benzinu varomų automobilių. Ličio jonų akumuliatoriaus varikliui nereikia keisti tepalų, variklio komponentų ir jis nebūna taip nusidėvėjęs, kaip vidaus degimo variklis per visą jo naudojimo laiką. Vietoj to visą darbą atlieka elektromobilio akumuliatorius, todėl automobilio priežiūra yra pigesnė. Be to, vieno kilometro išlaidos elektromobilio varikliui paprastai yra mažesnės nei panašaus benzinu varomo automobilio – tai reiškia, kad už mažiau pinigų galite nuvažiuoti toliau.

Elektromobiliai yra labai tylūs

Benzinu ir dyzelinu varomi benzininiai ir dyzeliniai automobiliai yra kur kas triukšmingesni nei jų elektrinės alternatyvos. Paprastai vienintelis garsas, kurį skleidžia elektromobilis, yra tas, kurį skleidžia ratai, jei važiuojate staigiu posūkiu arba susiduriate su vėjo pasipriešinimu greitkelyje.

Elektromobiliai dabar yra labai greiti

Maždaug prieš 5-10 metų vyravo stereotipas, kad elektriniai automobiliai yra lėtesni ir ne tokie galingi kaip jų benzinu ar dyzelinu varomi analogai, tačiau daug kas pasikeitė. Dabar dauguma elektromobilių savo pagreičiu ir sukimo momentu lenkia panašius benzinu ar dyzelinu varomus automobilius. 

Elektromobilį galite įkrauti namuose

Elektromobilių savininkai gali patogiai įkrauti automobilius savo namuose, taip taupydami laiką ir energiją – tam tereikia elektromobiliu ikrovimo stoteles ir įkrovimo laidų. Tai reiškia, kad galite pamiršti apie visus nepatogumus, kurie kildavo eksploatuojant tradicinę transporto priemonę. Dabar jūsų elektromobilis visuomet gali būti paruoštas kelionei.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.