Molio gaminių gamybos procesas

Molio gamyba gali būti atliekama naudojant sausą arba šlapią / srutų procesą. Gamyba susideda iš kelių etapų; ekstrahavimas, maišymas (jei reikia), smulkinimas ir džiovinimas. Kiekvienam etapui reikia tam tikrų kompetencijų ir mechanizmų, kad visada pasiūlytume optimaliausią produktą kiekvienai paskirčiai. Molis yra reguliariai tikrinamas viso gamybos proceso metu, siekiant užtikrinti produkto nuoseklumą. Rankų darbo molio gaminiai atima daugiau laiko, tačiau tai irgi puikus gamybos procesas.

Kiekviename telkinyje randami keli sluoksniai, sudaryti iš molio, kurių dalelių dydis, pasiskirstymas, chemija, mineralogija ir paviršiaus plotas skiriasi. Jie taip pat labai skiriasi priklausomai nuo geografinės vietos.

Kasyba vykdoma naudojant ekskavatorius ir krovininius sunkvežimius. Taikant stendo kasybos techniką, kiekvienas molio sluoksnis kasamas atskirai ir atskiriamas sandėliuose, kad būtų galima sendinti.

Molis brandinamas 3–12 mėnesių, priklausomai nuo molio kategorijos ir laiko, reikalingo maksimaliai naudai pasiekti. Plastiškumas ir reologinės charakteristikos keičiasi, nes vyksta organinių ir neorganinių sudedamųjų dalių oksidacija. Tai turi įtakos molio cheminėms ir fizinėms savybėms. Šviežiai iškasto molio drėgnumas yra nuo 18% iki 22%. Po senėjimo drėgmės kiekis svyruoja nuo 13% iki 18%.

Pasendinti žaliaviniai moliai yra kruopščiai maišomi pagal iš anksto nustatytas formules, kad būtų užtikrintas nuoseklus ir nuspėjamas gaminio savybių ir elgsenos diapazonas. Pirmasis apdorojimo etapas yra sumaišytas molis susmulkinti į mažesnius, taisyklingesnius gabalėlius (apie 5 cm dydžio) per pirminį tiekimo trupintuvą ir antrinį ritininį trupintuvą. Jis parduodamas kaip susmulkintas arba suiręs molis, jo drėgnumas yra apie 16%

Sauso proceso metu molį perpylus per skystojo sluoksnio džiovintuvą, drėgmės kiekis sumažėja iki 10–12%. Šis produktas gali būti parduodamas kaip mechaniškai išdžiovintas molis arba siunčiamas į valcavimo malūną, kad būtų toliau apdorojamas ir paverčiamas oru plukdomu molio.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.