Medicininė apranga ir mada – kaip suderinti stiliaus poreikį su norminiais reikalavimais? 

Medicininė apranga yra svarbi sveikatos priežiūros specialistų apsaugos priemonių  dalis. Ji dėvima siekiant apsaugoti specialistą ir jo pacientus nuo infekcijų perdavimo ir kitų pavojų. Darbo apranga paprastai yra pagaminta iš neakytų, lengvai valomų medžiagų, tokių kaip poliesteris, medvilnė arba šių dviejų medžiagų derinio.

Nors pirminė medicininės aprangos paskirtis – funkcionalumas, pastaraisiais metais pastebimos mados ir stiliaus tendencijos, kurias iš dalies lemia sveikatos priežiūros specialistų noras jaustis patogiau, labiau pasitikėti savimi, taip pat vis labiau pripažįstamas profesionalios išvaizdos svarba sveikatos priežiūros įstaigose. Apie situaciją medicininės aprangos rinkoje pasakoja įmonės „Baltas Stilius“ vadovė Loreta Tiagun:

„Sveikatos priežiūros specialistai, kaip ir bet kuri kita profesija, turi teisę išreikšti save, turėti asmeninį stilių. Klausimas, ar sveikatos priežiūros specialistai gali būti madingi, yra sudėtingas, nes reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių. Svarbiausia yra suprasti, kokį vaidmenį drabužiai atlieka sveikatos priežiūros įstaigoje. Sveikatos priežiūros specialistai (gydytojai, slaugytojai ir kiti medicinos darbuotojai), dėvi uniformas arba kitus drabužius, atlikdami savo pareigas. Šie drabužiai naudojami praktiniams tikslams, pavyzdžiui, apsaugoti nuo dėmių ar infekcijų. Medicininė apranga visų pirma yra praktiška. 

Tačiau tai nereiškia, kad sveikatos priežiūros specialistai negali turėti asmeninio stiliaus. Daugelis sveikatos priežiūros įstaigų sušvelnino „aprangos kodus“, suteikdamos daugiau lankstumo, laisvės ir asmeninės saviraiškos. Prie uniformos galima derinti smulkias asmenines detales, pvz., aksesuarus, spalvingas vardines korteles ar linksmas kojines. Priklausomai nuo darbo specifikos ir pareigų, kai kur yra leidžiami šalikai ar net papuošalai.

Yra ir kitų būdų, kaip medicinos personalo aprangą padaryti madingesnę ir stilingesnę. Viena iš galimybių yra – daugiau spalvotų akcentų ar raštų. Pavyzdžiui, naudoti spalvotus priedus arba rūbo dizainą paįvairinti margumynais, raštais. Kitas variantas – pridėti funkcionalumo – kišenės, raišteliai, užtrauktukai, įsiuvai ar kiti elementai, kurie pagerina drabužių išvaizdą ir duoda papildomos naudos.

Svarbu suderinti mados arba stiliaus troškimą su medicinos personalo drabužių funkcionalumu ir saugumo poreikiu. Medicinos darbuotojų drabužiai turi būti patogūs, patvarūs, lengvai valomi ir prižiūrimi. Jie turėtų atitikti visus būtinus saugumo reikalavimus, susijusius su infekcijų perdavimu arba pavojingų medžiagų tvarkymu.

Asmeninė išraiška neturėtų nukentėti dėl profesionalumo poreikio. Sveikatos priežiūros specialistai turėtų būti tikri, kad jų drabužiai švarūs, gerai prižiūrėti ir neblaško dėmesio. Apranga turi būti tinkama aplinkai. Pavyzdžiui, drabužiai, kurie yra pernelyg atviri arba ant kurių matosi žinutės / užrašai – nėra tinkami sveikatos priežiūros įstaigoje.“

Apibendrinant galima pasakyti, kad medicininė apranga ir mados tendencijos tampa vis labiau suderinamos, –  medicininė apranga tampa vis madingesnė. Įmanoma suderinti mados ir stiliaus troškimą su funkcionalumo ir saugumo poreikiu, tuo pačiu laikantis būtinų norminių reikalavimų. Radę pusiausvyrą tarp asmeninės ir profesinės išvaizdos, sveikatos priežiūros specialistai reiškia savo individualumą, o pacientai ir kolegos juos tik dar labiau gerbia ir pasitiki.

UAB „Baltas Stilius“ prekiauja sveikatos priežiūros specialistams skirta apranga ir yra įgaliotasis „Koi“ (JAV) ir „Apolonia“ (Lenkija) atstovas Lietuvoje. Čia galima įsigyti įvairių modelių ir spalvų švarkų, chalatų, medicininių kostiumų ir kt.

Parduotuvė BALTAS STILIUS
Žirmūnų g. 139,Vilnius
Telefonas: +37065553707
El. p.: info@baltasstilius.lt
www.baltasstilius.lt

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.