Logotipų kūrimas internete – ar verta?

logotipų kūrimas

Tikriausiai žinote, kad internete ir patys galite susikurti sau logotipą. Tiesiog įrašote pavadinimą, galbūt dar ir šūkį, tada pasirenkate logotipo simbolį, išdėstymą, spalvas, teksto šriftus ir generuojate logotipą. Vienos tarnybos yra nemokamos, kitos už logotipo failų atsiuntimą prašo pinigų, tačiau tai tikrai nėra dideli pinigai – 10-50 eurų. Per keliolika minučių susikuriate logotipą internetu.

Kiek pastangų, tiek ir vertas…

Logotipų kūrimas yra gana nemažai pastangų reikalaujantis darbas. Pirmiausia, reikia įsigilinti į kliento poreikius, norus, verslo specifiką. Deja, interneto tarnybos to negali padaryti. Jos retai kada užduoda net klausimą, kokiai sričiai kuriamas logotipas, jau nekalbant apie norus ir lūkesčius.

Kitos pastangos yra skirtos smulkių detalių derinimui. Dizaineris turi daugiau šriftų, nei internetinė logotipų kūrimo tarnyba, todėl gali parinkti tikrai įspūdingus variantus. O kur dar tarpai tarp raidžių, teksto išdėstymas, dydis ir t.t.? Tokių momentų internetinių logotipų kūrimas pasiūlyti negali.

Kaip tas pats variantas atrodo skirtingomis spalvomis? Tai irgi ne visiškai interneto tarnybos darbas, todėl tik dizaineris gali tinkamai parinkti spalvas ir jas suderinti.

Iš tikrųjų, kiek pastangų į logotipo kūrimą yra įdedama, tiek jis ir vertas. Jei įdedate 10 minučių, tai ir vertas jis panašiai. Jei dirbate dešimt dienų, logotipas tampa kur kas brandesnis ir vertingesnis.

Formatai

Internete sukurtas logotipas turi gana mažai versijų. Dažniausiai pateikiama JPG ir PNG bei PDF versijos. Visa kita – jūsų reikalas. O kur tokie formatai, kaip SVG ar vektoriniai formatai? Deja, tik dizaineris gali pateikti visus reikalingiausius formatus, kuriuos kiti dizaineriai mielai naudos kurdami kitokią reklaminę medžiagą.

Unikalumo trūkumas

Nenustebkite, jei kažkur pamatysite tokį patį logotipą su tokiu pačiu simboliu. Juk simbolių galerija nėra beribė, kaip dizainerio fantazija…

Internetinis logotipų kūrimas yra labai šabloniškas ir tai jaučiasi. Išrinkti standartiniai variantai, kurie tinkami beveik viskam. Dizaineriai turi posakį – kas tinka viskam, netinka niekam… Ir tai yra visiška tiesa. Logotipas turi būti unikalus prekės ženklo veidas, o ne skolintas.

Logotipo kūrimas neturėtų vykti paskubomis, nes su tokiu logotipu turėsite dirbti dar ilgą laiką.

Jei kuriate logotipą savo tinklaraščiui, kuris jau kitą mėnesį gali nustoti egzistavęs, tada prašom, internetinė logotipų kūrimų tarnyba yra puikus sprendimas. Kur kas geresnis, nei mėgėjiškas bandymas tai daryti pačiam naudojant Paint programą.

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.