Laiptai interjere: jų svarba bei funkcionalumas

 

Tinkamas laiptų pasirinkimas interjere gali būti ir tikrai yra kur kas sudėtingesnis darbas nei buvo galima pagalvoti. Juk reikalingas smulkmenų vertinimas, apgalvojimas, galiausiai, detalių akcentavimas, kurios leis gyventi ne tik stilingai atrodančiuose, tačiau ir funkcionaliuose namuose, kuriuose laiptai – bus saugūs.

Laiptai – ne tik lipimui skirtas daiktas

Tiesa, dažniausiai laiptai interjere komponuojami tik kartą gyvenime, tad daugelis žmonių nežino – kas ir kaip, tiksliau, kokius laiptus pasirinkti, kokie labiausiai tinkami konkrečiame kambaryje, galiausiai, kodėl laiptams skiriama tiek daug dėmesio ir kodėl jų kaina – tokia didelė.

Tinkamas laiptų pasirinkimas

Laiptai interjere pirmiausia pasirenkami pagal medžiagą iš kurios jie yra gaminami. Kadangi šiuo metu galimybės tikrai labai plačia – kiekvienas gali rasti variantą, kuris jam labiausiai patinka.

  1. Pavyzdžiui, labai mėgstami mediniai laiptai, kurie džiugina ne tik skoningumu, tačiau taip pat ir patvarumu, kuris tarnauja ne vienerius metus. Tokie laiptai beveik nereikalauja priežiūros, valyti galima su vandeniu.
  2. Lygiai taip pat labai patvarūs yra ir marmuriniai laiptai, kurie puikiai atrodo, tokie, kurie nebereikalauja jokios ypatingos priežiūros, džiugina ir estetika. Dažniausiai derinami modernumu kvepiančiuose namuose.
  3. Įmantresnis, tačiau daugiau priežiūros reikalaujantis pasirinkimas yra stikliniai laiptai. Atrodo puikiai, tačiau nėra tokie saugūs, kadangi kiek slidesni, taip pat jų priežiūrai reikia skirti daugiau dėmesio. Tiesa, atrodo nuostabiai.

Laiptų įkomponavimas

Žinoma, jų priežiūros niuansai tikrai nėra vienintelis aspektas, kuris vertinamas ieškant labiausiai tinkamų laiptų. Daugiau dėmesio reikia skirti ir stiliui, kurį geriausiai išmano dizaineriai, tad ir patogiausia darbus palikti jiems.

Visgi, nusprendus, kad laiptus galite rinktis ir komponuoti patys – būtinai turite įvertinti kelias smulkmenas, kurios pagreitina darbus.

  1.     Kokio aukščio laiptų reikia?
  2.     Kokio saugumo laiptai reikalingi?
  3.     Kokie turėklai tinkami labiausiai?
  4.     Koks stilius turėtų dominuoti?

Ir kiti svarbūs kriterijai, kurie leis Jums džiaugtis tokiais laiptais, kurie ne tik puikiai atrodo, tačiau džiugina ir funkcionalumu, kuris kiekvienam namui suteiks daugiau estetikos bei saugumo.

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.