Visi žinome, kaip greitai spintos, kambariai, sandėliukai prisipildo daiktais, todėl jei sode užtenka vietos bet kokio dydžio kotedžui, rinkitės didžiausią. Taip investuosite į kur kas funkcionalesnį kotedžą, kuriame vietos užteks ne vieniems metams. Pagalvokite, kokius daiktus ir kokius matmenis planuojate laikyti kotedžoje, ir pasirinkite atitinkamo dydžio, aukščio ir durų pločio pastatą. Jei sode turite mažai vietos, bet reikia didelės sandėliavimo vietos, siūlome apsvarstyti galimybę įsigyti trijų sienų namą ir vietoj ketvirtos sienos naudoti gyvenamojo namo sieną. Tokio tipo kotedžas bus pigesnis nei standartinis keturių sienų kotedžas ir sutaupys daug vietos.
Prieš pirkdami kotedžą itin mažai erdvei, būtinai pasidomėkite išoriniais kotedžo matmenimis. Kartais pavadinimai sako, kad kotedžas yra „2×3 m“, tačiau tai nereiškia, kad namelis yra būtent tokio dydžio (gali būti didesnis ar mažesnis). Atsižvelkite ir į išorinius trobelės išsikišimus – rankenas, trobelės sujungimus (ypač darytas susikirtimo principu), stogo atbrailas ir kt. Venkite statyti namus po medžiais ar šalia jų, nes stiprus vėjas dėl šakų judėjimo ar nulūžusios šakos gali sulaužyti namo konstrukciją. Taip pat rinkdamiesi kotedžą atkreipkite dėmesį į kotedžo durų dydį ir kaip jos atsidaro. Vietą kotedžui parinkite taip, kad langų neužgožtų tvoros, augalai, lengvai atsidarytų durys.
Yra dviejų tipų surenkamieji mediniai sodo nameliai: skydiniai namai ir namai iš susikertančios (arba susikertančios) medienos. Abu namelių tipai turi savų privalumų ir trūkumų, todėl verta apsvarstyti ir išsirinkti sau tinkamiausią ir gražiausią. Paprastai kokybiškas daiktas kainuoja brangiau, todėl pradėjus rimtai dairytis asmeninius poreikius atitinkančio namo, rekomenduojame planuoti biudžetą ne tik namo įsigijimui, bet ir jo statybai bei priežiūrai. Nustatytas biudžetas ir aiškūs poreikiai leis lengviau išsirinkti tinkamus kandidatus ir mediniai sandėliukai puikiai derės jūsų valdose.