Komandos formavimo taisyklės

Žmogus yra sociali būtinybė, kuri geriausiai jaučiasi tuomet, kai aplink jį taip pat yra kitų asmenų, kurie veikia tomis pačiomis taisyklėmis bei sąlygomis. Tiesa, tikrai ne kiekvienas labai noriai bendrauja, žinoma, kinta poreikiai, galiausiai, komforto zonos apibrėžimas.

Faktas, kad darbo aplinkoje iki mažiausių smulkmenų sukurti tokią aplinką, kuri patiktų kiekviena – sunku. Tačiau komandos formavimas yra pirmas žingsnis link bendruomeniškumo. Kai komanda vieningai siekia to paties tikslo – ji ne tik našiau dirba, tačiau ir visi jos nariai kur kas geriau jaučiasi.

Komandos vertinimas

Pirmiausia įmonei reikia samdyti specialistus, kurie gali padėti nustatyti – kokiame lygyje yra komanda. Tai yra – kaip jaučiasi jos nariai, ko jie siekia ir galiausiai, kuo jie yra nepatenkinti. Dažniausiai tyrimas yra kiekybinis, tačiau taip pat nepamirštama ir kokybės, kadangi pokalbių metu galima geriau suprasti komandos narius.

Žinoma, kai įmonėje dirba labai daug žmonių – dažniausiai pasikalbėti su visais yra sunku. Todėl padeda anketa, kurioje išsamiai yra atsakoma į klausimus. Tai  specialistams padeda nustatyti – kokia yra bendra atmosfera ir kaip galima gerinti mikroklimatą, kuris atitiktų bent jau didžiosios dalies darbuotojų poreikius.

Kas buria komandą?

Daugelis įmonių vadovų labai nustemba sužinoję, kad jų komandos nariai net nežino, koks yra verslo tikslas ir kokių uždavinių pagalba yra stengiamasi pasiekti tikslą. O tokia informacija yra labai svarbi, kadangi ji padeda visiems komandos nariams vienodai siekti to paties. Žinoma, tai yra ne tik pelnas įmonei, tačiau ir kitos naudos, kurios gali būti siejamos su pagalba visuomenei, gamtai ir t.t.

Komandos būrimas yra atsakingas darbas. Kartais ji susiformuoja natūraliai visai paprastai. Taip dažniausiai nutinka mažose kompanijose, kur žmonės gali geriau pažinti vieni kitus. O didesnėse komandose dažniausiai reikia specialių įrankių, kurie yra skirti bendruomeniškumo formavimui.

Komandos formavimas apima daug skirtingų etapų, žinoma, naudojami labai įvairūs įrankiai. Dėl to geriausia yra samdyti specialistus, kurie ne tik žino kas ir kaip, tačiau praktikos pagalba gali greitai išspręsti bet kokias kilusias neplanuotas situacijas.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.