Kokiomis priemonėmis galite apsaugoti savo išmanųjį telefoną

Vis garsiau kalbant apie išmaniųjų telefonų saugumo problemas, dar niekada nebuvo geresnio laiko plačiau papasakoti apie tai, kokiais būdais keliate pavojų savo asmeniniams duomenims ir kaip galėtumėte viso to išvengti. Todėl sudarėme keleto dažnų problemų sąrašą ir pateikėme jums ne vieną patarimą, kaip galite lengviau užtikrinti savo išmaniojo telefono saugumą.

Naudokite slaptažodį

Naujausi tyrimai parodė, kad daugiau nei pusė išmaniųjų telefonų naudotojų nenustato savo išmaniojo telefono slaptažodžio. Tokios vartotojų elgsenos padariniai yra akivaizdūs – jei telefonas yra pametamas, pavagiamas ar paliekamas be priežiūros, bet kas, kas jį paima, akimirksniu prie jo gauna neribotą prieigą. Dėl to gali būti pavogti duomenys, skambinama telefonu arba pasinaudojama įvairiomis paslaugomis, o tai gali iš jūsų pareikalauti didelių finansinių išlaidų.

Išmanųjį telefoną galima apsaugoti keliais būdais. Daugelyje naujų telefonų galima naudoti „rašto užraktą“, t.y. ekrane nupiešti tam tikrą formą ar raštą, kuris suteikia prieigą, ir tai dažnai yra greitesnis ir mažiau varginantis būdas nei įvesti slaptažodį. PIN kodas taip pat yra skaitmeninė standartinio slaptažodžio alternatyva ir taip pat gali sutaupyti laiko. Akivaizdu, kad slaptažodis, kurį lengva atspėti, yra mažiau saugus, todėl venkite „1234“, „slaptažodis“ ir kitų įprastų frazių.

Kita vertus, nepamirškite, kad nors ekrano užraktas ir yra naudingas, tai nesutrukdys kam nors išimti SIM kortelę ir panaudoti ją kitame telefone. Kad taip nenutiktų, nustatykite SIM kortelės užraktą – PIN kodą, kurį reikės įvesti įjungus telefoną.

Pasirūpinkite fizine savo išmaniojo telefono apsauga

Savo išmanųjį telefoną svarbu apsaugoti ne tik nuo įvairių išorinių ir vidinių grėsmių, tačiau taip pat ir fiziškai. Didelė dalis telefono pažeidimų įvyksta vien tik per neapdairumą ir neatidumą, kuomet telefonas iškrinta iš kišenės ar rankinės, yra numetamas ant žemės, stipriai suspaudžiamas, dėl ko suskyla ekranas, ant jo patenka skysčių ir kt. Todėl siekiant sumažinti tokių nelaimingų nutikimų riziką turėtų būti naudojami deklai telefonams.

Kadangi kiekvienas išmanusis telefonas yra skirtingas, turėtumėte pasirinkti tokį dėklą, kuris būtų pritaikytas jūsų išmaniojo telefono modeliui. Pavyzdžiui, jei naudojate „iPhone 13“ jums pagelbės kokybiški Apple iPhone 13 dekliukai. Tokiu būdu jūs padidinsite savo išmaniojo telefono saugumą ir pernelyg nesikrimsite, jei jis netyčia iškris. Šiuolaikiniai dėklai telefonams yra patvarūs ir atitinka aukščiausius saugumo standartus.

Apsaugokite neskelbtinus asmeninius duomenis

Jei prieš kelerius metus mobiliesiems telefonams apsaugoti paprastai pakakdavo PIN kodo ir slaptažodžių, tai šiais laikais su savimi nešiojatės miniatiūrinį kompiuterį su atskira, dažnai lengvai išimama, atminties kortele. Vien tik neleisti kam nors įjungti telefono nebeužtenka, nes pernelyg lengva atkurti duomenis paprasčiausiai prijungus telefoną prie kompiuterio arba išėmus „microSD“ kortelę.

Todėl būtina apsaugoti asmeninius duomenis, kurie gali būti įrašyti į vidinę išmaniojo telefono duomenų saugyklą. Dauguma išmaniųjų telefonų siūlo programinę įrangą, kuria galima užšifruoti įrenginyje esančius failus ar aplankus naudojant standartinę apsaugą, t.y. prieš peržiūrint ar kopijuojant failą reikia įvesti kodą. Tai taikoma ir tokiai informacijai, kaip slaptažodžiai, prisijungimo duomenys, sąskaitų numeriai ir kita informacija, kuri gali būti išsaugota norint prisijungti prie internetinės bankininkystės ar e. parduotuvių. Akivaizdu, kad svarbu užtikrinti, jog tokia informacija nebūtų lengvai prieinama, todėl būtų protinga įdiegti tokio tipo apsaugą ir ją visuomet naudoti.

Stebėkite savo belaidį ryšį

Dauguma išmaniųjų telefonų dabar turi galimybę prisijungti prie belaidžių tinklų. Pasirinkti belaidį ryšį dažnai naudinga dėl didesnės spartos arba siekiant sumažinti patiriamas išlaidas, todėl nesunku suprasti, kodėl daugelis vartotojų nusprendžia pasirinkti būtent jį. Tačiau bet kuris įrenginys, įgalintas siųsti duomenis belaidžiu ryšiu, susiduria su potencialia saugumo grėsme.

Taigi, pirmasis dalykas, kurio neturėtumėte pamiršti – visuomet išjunkite belaidį ryšį, kai jis nenaudojamas. Tai ne tik padeda taupyti baterijos energiją, bet ir užtikrina, kad piktavaliai negalės prisijungti prie įrenginio be jūsų žinios. Taip pat verta peržiūrėti telefono tinklo saugumo nustatymus, nes jis gali būti sukonfigūruotas taip, kad automatiškai prisijungtų prie tinklo, kai yra jo veikimo zonoje.

Be to, tie, kurie naudoja savo išmaniuosius telefonus bendravimui įmonės vidinėje aplinkoje, turėtų apsvarstyti galimybę naudoti VPN, kad sukurtų apsaugotą privatųjį tinklą. Tai leidžia vartotojams naudotis konkrečiomis svetainėmis ir įmonės ištekliais daug saugiau ir gerokai sumažina riziką, kad privačius duomenis perims piktavališkai nusiteikę asmenys.

Kurkite atsargines duomenų kopijas

Sužinoti, kad telefonas buvo pamestas arba pavogtas, yra pakankamai baisiai skambanti naujiena, tačiau net ir atmetus galimą žalą, kurią gali padaryti į netinkamas rankas patekę privatūs duomenys, svarbių dokumentų, žinučių, kontaktų ir kitos informacijos perkėlimas gali užtrukti labai ilgai. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad būtų reguliariai daromos atsarginės kopijos.

Dauguma šiuolaikinių telefonų dabar leidžia naudotojams „sinchronizuoti“ informaciją su kompiuteriu ar svetaine produktyvumo ar atsarginių kopijų kūrimo tikslais. Tai gali būti e. laiškai ir kontaktai, susiejami su „Microsoft Outlook“, nuotraukos, įkeltos į internetinę saugyklą, arba patentuota programinė įranga, kurią pateikia telefono gamintojas, kad praradus svarbiausius duomenis būtų galima tiesiog sukurti atsarginę kopiją.

Kai kurios šiuolaikinės programos, skirtos naudoti mobiliuosiuose įrenginiuose, taip pat siūlo automatinio atsarginių kopijų kūrimo funkciją, kad nereikėtų to daryti rankiniu būdu. Taip pat yra įvairių paslaugų, kurios leidžia automatiškai kurti konkrečių duomenų atsargines kopijas skirtinguose virtualiuose šaltiniuose, todėl nereikia telefono jungti prie kompiuterio.

Antivirusinė programinė įranga

Antivirusinė programinė įranga gali padėti išvengti daugelio galimų pavojų, susijusių su išmaniaisiais telefonais. Tokia programinė įranga ne tik užtikrina standartinę apsaugą nuo kenkėjiškų programų ir nepageidaujamų e. laiškų, bet ir gali padėti valdyti telefoną per nuotolį, o jei ji turi GPS funkciją, gali parodyti prietaiso buvimo vietą, jei jis pamestas arba pavogtas.

Be to, įrenginį galima užrakinti nuotoliniu būdu. Jei telefonas paprasčiausiai buvo pamestas namuose, į įrenginį galima nusiųsti garsinį perspėjimo prašymą, kad būtų pranešta apie jo buvimo vietą, ir netgi galima nuotoliniu būdu ištrinti privačius duomenis, jei esate tikri, kad jie pateko į netinkamas rankas.

Tai yra keletas svarbiausių priežasčių, kodėl verta investuoti į specializuotą programinę įrangą, nes tokiu būdu naudotojas ne tik apsaugo savo išmanųjį telefoną nuo naujausių virtualių grėsmių, bet ir išlaiko visišką prietaiso veikimo kontrolę bei galimybę padaryti jį beveik nenaudingą vagišiaus rankose.

Pabaigai

Ir nors kiekvienas vartotojas į savo išmaniojo telefono saugumą yra linkęs žvelgti skirtingai, vis dėlto daugelio iš šių patarimų naudojimas dažnai suteikia ir papildomos naudos, pavyzdžiui, taupo išmaniojo telefono akumuliatoriaus energiją ir automatiškai apsaugo bei sukuria atsargines svarbiausių duomenų kopijas, todėl nėra daug priežasčių, kodėl nesiimti saugios išmaniojo telefono naudojimo praktikos, kai išmanusis telefonas yra tapęs tokia svarbia mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Taigi, vadovaukitės aukščiau pateiktais patarimais, kad jūs ir jūsų išmanusis telefonas netaptų lengvais taikiniais, ir galite būti tikri, kad būsite daug saugesni ir jausitės gerokai ramiau.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.