Kokie yra raktažodžių tipai?

Raktažodis – tai žodis ar žodžių junginys, kurį interneto vartotojai naudoja paieškoje norėdami rasti konkrečias prekes ar paslaugas. Be raktažodžių yra neįmanomos seo paslaugos ir svetainės optimizavimas. Seo specialistai raktažodžių paieškai naudoja specialius įrankius. Na, o patiems svetainių savininkams tikriausiai  aktualu žinoti raktažodžių tipus.

Bendriniai trumpieji raktažodžiai

Tai raktažodžiai, sudaryti iš vieno arba dviejų žodžių ir apibūdinantys prekes ar paslaugas bendrąja prasme. Kai seo paslaugos orientuojamos į vieną bendrinį raktažodį, paprastai į svetainę ateina dideli lankytojų srautai, tačiau tai nereiškia, kad visa ši auditorija yra tikslinė. Tokie raktažodžiai nesukuria didelės konversijos, t.y. tik nedidelė dalis lankytojų įsigyja prekes ar paslaugas. Kitas trumpų bendrinių raktažodžių trūkumas yra didelė konkurencija. Pavyzdžiui, dauguma avalyne prekiaujančių el.parduotuvių į savo raktažodžių sąrašą neabejotinai bus įtraukusios bendrinį raktažodį „avalynė“.

Ilgieji raktažodžiai

Tai raktažodžiai, sudaryti iš 3 – 5 žodžių, kurie  tikslingai apibūdina prekes ar paslaugas. Profesionalų atliekamos seo paslaugos su ilgaisiais raktažodžiais dažniausiai turi geresnę konversiją nei naudojant trumpus bendruosius raktažodžius. Nors ilgieji raktiniai žodžiai atveda mažesnį lankytojų skaičių, tačiau didesnis jų procentas įsigyja prekes ar paslaugas. Tad jei seo paslaugos atliekamos tikrai kokybiškai ir ilgieji raktažodžiai nustatomi po išsamios analizės, jie duos geresnį rezultatą.

Informaciniai ir pirkimo/ sandorio raktažodžiai

Informaciniai raktažodžiai apibūdina tik prekę ar paslaugą, kuri domina interneto vartotoją. Tačiau jei seo paslaugos orientuojamos į pirkimus ir konversiją, efektyviau naudoti pirkimo/ sandorio raktažodžius. Pavyzdžiui, kai informacinis raktažodis „avalynė“ orientuojamas į pirkimą ar sandorį, dažnai naudojami tokie pirkimo/ sandorio raktažodžių junginiai kaip „avalynė kaina“ , „nebrangi odinė avalynė“  ir pan.

Prieš geriausių raktažodžių paiešką būtina pasirūpinti vidiniu svetainės seo. Tik tvarkingi svetainės puslapių Meta duomenys vėliau užtikrins tinkamą nuorodų generavimą. Tad seo turėtų būti atliekamas ne tiesiog pasirenkant bet kurio tipo raktažodį ir talpinant su juo seo straipsnius. Profesionalios seo paslaugos pradedamos nuo vidinio seo darbų, svetainės klaidų identifikavimo bei pašalinimo ir tik tada pradedamas darbas su raktažodžiais.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.