Kokia yra kineziterapijos nauda?

Protonic Ltd/Stocksy

Kineziterapija, funkcinių pratimų ir kūno judėjimo mokymo derinys, turi daug naudos. Kineziterapeutai gali padėti sumažinti lėtinį skausmą, atsigauti po traumos ar net sustiprinti jūsų pasirinktą sporto šaką. 

Kineziterapija gali padėti atsigauti po trauminio įvykio

Kitaip tariant fizinė terapija gali sumažinti daugelio traumų ar nepageidaujamų reiškinių, tokių kaip insultas ar automobilio avarija, simptomus. Specialistas gali dirbti su jumis, kad nustatytų, kurias raumenų sritis reikia padirbėti, ir rekomenduos funkcinius pratimus, skirtus šioms vietoms. Laikui bėgant tai gali padėti pacientams sustiprinti jėgą, padidinti lankstumą, pagerinti sveikatą ir kai kuriais atvejais net išvengti operacijos.

Sumažina jūsų sužalojimo riziką

Po įtempimo, plyšimo ar kitos traumos judesys netinkamu būdu gali sukelti papildomą įtampą jūsų žaizdai. Kineziterapeutas įvertins jūsų sužalojimą ir išmokys jus, kurie judesiai paprastai yra saugūs ir kurie gali sustiprinti skausmą arba dar labiau pakenkti sužalotai vietai.

Gali pagerinti mobilumą ir pusiausvyrą

Nors daugelis mano, kad fizinė terapija yra gydymas po traumos, tai taip pat gali būti prevencinės priežiūros forma. Vyresnio amžiaus pacientams dažnai taikoma fizinė terapija, padedanti jiems judėti be vaikštynių ar lazdų, taip pat padedant jiems išvengti kritimų, dėl kurių gali lūžti kaulai ir kiti sužalojimai.

Kineziterapija gali sumažinti lėtinį skausmą

Nesvarbu, ar paciento lėtinis skausmas kyla dėl sužalojimo, ar tokios ligos kaip artritas ar fibromialgija, kineziterapeutas gali išanalizuoti jo būklę ir sukurti planą, kaip padėti sumažinti skausmą. Tiesą sakant, daugiau nei 88 000 žmonių, kenčiančių nuo tam tikro tipo raumenų ir kaulų skausmų, analizė parodė, kad net vienas fizinės terapijos seansas, atliktas greitai po diagnozės, gali sumažinti opioidų, labai priklausomybę sukeliančių skausmą malšinančių vaistų, kiekį. Tai gali sumažinti priklausomybę nuo šių vaistų ir apskritai pasiekti sveikesnių rezultatų.

Padeda pagerinti sportinius rezultatus

Kineziterapija skirta ne tik traumoms gydyti – ji taip pat gali padėti žmonėms, norintiems padidinti pasirinktos sporto šakos efektyvumą. Specialistas nustatys, į kokius raumenis sutelkti dėmesį ir kokius tinkamus pratimus pagerinsite jėgą ir lankstumą, padėsiančius įmušti daugiau įvarčių ar pasiekti naują asmeninį rekordą. Reguliarus fizinės terapijos lankymas taip pat gali paruošti raumenų grupes pasikartojantiems sporto judesiams ir sumažinti traumų riziką.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.