Kodėl SSD hostingas yra pranašesnis už HDD

SSD hostingas

Hostingo kompanijos Dažnai giriasi, kad jos naudoja SSD, o ne HDD. Ar tai tik nebus eilinis rinkodaros kampanijos triukas. Pasirodo, ne. Šiuolaikiniame hostinge svarbu ne tik atminties disko tipas, bet ir jungtys, kuriomis diskai jungiami prie motininės plokštės. Bet apie viską nuosekliai.

SSD hostingas yra populiari ir gana brangi technologija. Tam yra priežastis, kuri yra gana elementari – SSD diskai kainuoja brangiau, nei HDD.

SSD prieš HDD

Ši priešprieša prasidėjo jau prieš dešimtmetį, kai pasirodė pirmieji SSD diskai. Jie buvo mažesni, greitesni ir smarkiai brangesni. Iki šiol jie yra 2-3 kartus brangesni, nei HDD. 1 TB SSD diskas kainuoja tiek pat, kiek 3 analogiški HDD diskai, tačiau veikimo privalumai yra akivaizdūs.

SSD disko pagrindinis privalumas yra spartesnis duomenų perdavimas. Dėl to programa pasileidžia per labai trumpą laiką. Kitas privalumas – ilgaamžiškumas. HDD turi magnetinį diskelį, kuris sukasi. Tai reiškia tik viena – anksčiau ar vėliau jis susidėvės ir duomenys bus prarasti. SSD diskai tokių judančių dalių neturi, todėl yra kur kas patikimesni.

HDD pakeitimas ar naujo pridėjimas užima šiek tiek laiko. SSD pakeičiamas kur kas greičiau. Dėl to juos mieliau renkasi hostingo paslaugas teikiantys duomenų centrai.

SSD diskai turi vieną minusą – jie kainuoja daug. Štai 4 TB Dell SSD diskas kainuoja 1500 eurų. Tai beveik po 400 eurų už 1TB duomenų. Didmenininkai gali įsigyti tokius diskus šiek tiek pigiau, tačiau kainų lygis aiškus. Beje 4 TB HDD kainuoja 100 eurų.

Jungtis SSD NVMe

Paprastai SSD prie motininės plokštės prijungiamas SATA, mSATA, SATA Express, M.2, PCIe jungtimis. Bet problema su greičiu slypi šiek tiek kitur. Tai duomenų perdavimo protokolai, kurie gali smarkiai apriboti duomenų perdavimo greičius. Tokių protokolų yra du – AHCI ir NVMe.

Jei SSD diskas naudoja NVMe protokolą, duomenys perduodami itin sparčiai. Su AHCI protokolu duomenų perdavimas yra lėtesnis. Palyginimas būtų paprastas – reikia skaičiuoti kiekvienos jungties perduodamų komandos eilučių skaičius. AHCI perduoda vieną duomenų užklausą su 32 komandų eilutėmis. NVMe vienu metu apdoroja 65 000 duomenų užklausų, o vienoje užklausoje gali būti 65 000 komandų eilučių. Tai kosminiai skaičiai, todėl šis protokolas yra skirtas itin sparčiai veikiantiems serveriams. SSD hostingas, turintis SSD su NVMe yra itin spartus ir efektyvus, nors kainos atžvilgiu ir ne pats pigiausias.

SSD hostingas bet kada gali būti išplėstas, todėl tai labai lansti paslauga.

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.