Kilnojamo turto vertinimas: realios jo kainos nustatymo nauda

namaiPaprastai žmonių turtas yra skirstomas į dvi dalis: kilnojamą ir nekilnojamą turtą. Norint parduoti ar nusipirkti namą, automobilį ar įsigyjant kitokį stambesnį pirkinį, dažniausiai atliekamas turto vertinimas. Šį kartą kilnojamo turto vertinimą.

Kilnojamas turtas paprastai klasifikuojamas taip:

  • Transporto priemonės;
  • Kompiuterinė įranga;
  • Pramoninės prekės;
  • Elektros prekės;
  • Tauriųjų metalų gaminiai;
  • Įvairios ūkinės prekės.

Be abejonės, pačios populiariausios kilnojamo turto prekės – tai transporto priemonės. Esant didelei automobilių įvairovei ir nuolat joms tobulėjant, pačiam žmogui, neturint reikiamų žinių, gali būti sunku įvertinti tikrąją kainą. Juk nenorite pusvelčiui parduoti savo automobilio, arba, atvirkščiai – permokėti už perkamą mašiną? Dėl to rekomenduojama pasitelkti profesionalų komandą.

Beje, pabrėžia turto vertinimo specialistai, pastaruoju metu vis dažniau užsakoma ir tauriųjų metalų gaminių vertinimas. Jų reali kaina dažnai šokteli net iki gana stambios sumos, kurios pasitaiko tik nekilnojamo turto vertinime. Todėl turėdami bet kokį vertingą juvelyrinį gaminį, nepagailėkite laiko ir šiek tiek lėšų, kad sužinotumėte realią jo kainą. Kas žino, galbūt nė nežinote, kokį vertingą daiktą turite savo namuose.

Kuomet išties reikalingas kilnojamo turto vertinimas? Ši paslauga tampa labai aktuali tuomet, kai reikia greičiau ir efektyviau parduoti savo turtą, įkeisti ar pasirašyti sutartį dėl lizingo. Jeigu planuojate pirkti, sakykim,  automobilį labai pravartu žinoti, kiek jis vertas. Ypač tai aktualu jeigu perkate daužtą transporto priemonę arba norite sužinoti, kiek vertas jūsų automobilis po auto įvykio. Galbūt liko nemažai dalių, kurias bus galima  toliau eksploatuoti ar parduoti.

Žalos skaičiavimas po auto įvykio yra gana populiari paslauga vertintojų darbo praktikoje. Įvykus eismo įvykiui, kai nukenčia transporto priemonė, jos savininkai, be abejonės, nori teisingo žalos atlyginimo. Deja, ne visada pavyksta taikiai susitarti su draudimo bendrovėmis. Tuomet derėtų  į pagalbą pasitelkti kilnojamo turto vertintojus.

Dažnai prireikia ir muitinės vertės nustatymo.  Jis bus aktualus tuomet, kai norėsite importuoti ar eksportuoti automobilį. Šis transporto priemonių vertinimas padeda ne tik mokesčiams ir muitams apskaičiuoti, bet ir nustatyti kvotas bei sankcijas. Tai puikiai užtikrina švarų ir legalų verslą.

Kilnojamo turto vertinimas paprastai atliekamas pirkimo – pardavimo sandorių metu, kai kilnojamo turto pagalba didinamas įstatinis kapitalas, kai turtas planuojamas įkeisti arba lizinguoti teismo nutarčių vykdymo metu arba tiesiog esant turto savininko iniciatyvai. Be abejonės, net ir turint šiokios tokios patirties, kokybiškai tą atlikti patiems yra gana sudėtinga. Todėl profesionali turto vertinimo komanda atliks įvairiausių turto rūšių vertinimą, ekspertizes, parengs visus reikiamus dokumentus, skirtus teismams, anstoliams ir kitoms institucijoms. Jeigu jums reikia kilnojamo turto vertinimo paslaugų – nedelsdami  kreipkitės į juos. Dažnai sumokėta nedidelė suma už šią paslauga, ateityje atsiperka su kaupu.

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.