Kaukės apsaugai: kas gelbsti nuo užsikrėtimo koronavirusu?

Apsauginių priemonių nuo koronaviruso atsiranda vis daugiau, tačiau tikrai ne visos yra tokios efektyvios kokios gali pasirodyti. Vieni renkasi tik pačias efektyviausias priemones, kurios tikrai dažnai minimos viešojoje erdvėje, o kiti vis dar naudoja ne itin tinkamas priemones, nes neseka naujienų. FFP2 respiratoriai tikrai dažnai minimi kaip labai veiksminga priemonė, todėl tikrai nuoširdžiai prisibijantys dėl savo bei artimųjų sveikatos, juos renkasi neabejodami efektyvumu. Deja, labai daug žmonių vis dar galima pamatyti ir su veido kaukėmis, kurios pasiūtos iš medžiagos. Tokios kaukės tikrai neatlieka apsauginės funkcijos geriausiai, tad verta sužinoti kokiais atvejais jos tinka. Taigi, kokios apsauginės kaukės geriausiai padės koronaviruso akivaizdoje?

Apie FFP2 respiratorius greičiausiai girdėjo daugelis, todėl jį sąmoningai pasirenka tie, kurie savo sveikata rūpinasi labiausiai. Jis tinkamas naudoti net 8 valandas, todėl ilgesniam laikui jis tinka kur kas labiau. 95 procentų apsaugą suteikiantis respiratorius filtruoja daugelį dalelių iš oro, todėl ir mikroorganizmams pro juos prasiskverbti yra kur kas sunkiau. Vienkartinės kaukės irgi gali būti panašiai veiksmingos, tačiau bėda tame, jog jos ne taip ilgai veikia, todėl jas keisti reikia kas porą valandų. Kartais su jomis galima išbūti net ir 3 valandas, priklausomai kaip greitai jos sudrėksta. Jeigu reikia kaukės tik labai trumpam, kol užbėgama į parduotuvę apsipirkti, tuomet vienkartinės kaukės pilnai užtenka.

Labai padėti gali ir tokios papildomos priemonės kaip apsauginiai skydai. Žinoma, jie visiškai neatstoja kaukių, tačiau FFP2 respiratoriai su tokia papildoma apsauga tikrai gali padidinti šansus neužsikrėsti. Su skydais taip pat kur kas rečiau liečiamas veidas rankomis. Taip pat tarp papildomų priemonių yra pirštinės, kurios pravers parduotuvėse arba tuomet, kai esate kitose viešose vietose. Na, o svarbiausia papildoma priemonė jūsų kišenėje turėtų būti dezinfekcinis skystis, kuris padės bet kokioje situacijoje, kai reikia nusidezinfekuoti rankas. Tikrai pasitaiko situacijų, kai nusiplauti rankų galimybės nėra, o dezinfekcinis skystis viešoje vietoje jau išnaudotas, todėl turėti savo yra naudinga. Saugoti save geriausia visomis įmanomomis priemonėmis, taip užsitikrinsite ir tai, jog nekelsite pavojaus artimiesiems.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.