Kam reikalingas statybinės medienos kalibravimas?

medienos kalibravimasGalvojate kokia mediena būtų reikalinga pastogių, fasado ar vidaus apdailai? Ko gero daugelis specialistų patvirtins, kad medienos kalibravimas šiais laikais pasirenkamas siekiant būtent kokybiško darbo. Tai tiesiog eilinė mediena, kurios paviršius yra lygus ir turintis mažiausią paklaidą. Tai gali būti standartinės dailylentės, terasinės lentos ar kita mediena, kuri yra obliuota pagal tam tikrus išmatavimus. Tiesa, kalibravimo procedūra yra atliekama pagal tam tikrus kriterijus. Kalibruota mediena nuo įprastos skiriasi tuo, kad jis dažniausiai naudojama apdailos darbų metu, nes tada būtinas tikslumas. Paprasta mediena dažniausiai net nėra obliuojama – ji išpjaustoma ir tiek, o štai kalibravimo atveju visa mediena prieš tai dar yra ir yra išdžiovinama.

Medienos kalibravimas turi būti pasirenkamas atliekant apdailos darbus.

Jeigu nenorite, kad po kurio laiko išlystų tam tikri brokai, tai jums kalibruotą medieną naudoti būtina. Naudojant standartinę šviežią medieną, jūs rizikuojate vėliau patirti nemažus nuostolius, nes paskui teks tą medieną keisti nauja. Trumpai tariant, kuomet naudojamos standartinės šviežios lentos, jos gali būti prisitraukusios vandens ar drėgmės. Jų montuoti negalima, nes po kurio laiko, kai viskas ims džiūti, ta mediena pradės plėstis. Kalibruota mediena tuo nepasižymi, nes kaip minėta – kalibravimas prasideda nuo medienos džiovinimo specialiuose angaruose.

Kuomet mediena yra išdžiovinama, paskui seka pjaustymo darbai. Įprastai kalibravimo atveju visos lentos išpjaustomos pagal dažniausiai naudojamus matmenis, tačiau klientai gali rinktis ir specialius užsakymus, kuomet visos lentos bei kita mediena išpjaustoma pagal kliento norimus išmatavimus. Po pjaustymo atliekamas obliavimas, jog paviršius būtų kuo lygesnis, ir kad būtų sumažinama matavimo paklaida. Po kalibravimo medinės lentos paklaida siekia ne daugiau nei vieną milimetrą, o geriausios medienos apdirbimo įmonės gali pasiūlyti tokią kalibruotą medieną, kuri bus be jokių paklaidų.

Dabar kalibruota mediena siūloma kone kiekvienoje statybinių medžiagų parduotuvėje.

Jeigu ieškote tokios medienos, kurią galėtumėte naudoti apdailos metu, tai ko gero visas reikiamas lentas ir kitą medieną rasite įprastose parduotuvėse ar prekybos centruose, kur galima įsigyti statybines medžiagas. Tačiau jeigu norite geriausių kainų – rinkitės internetu mediena prekiaujančias el. parduotuves.

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.