Jeigu namuose turite židinį, krosnį ar kieto kuro šildymo katilą, turite suprasti kokias problemas gali sudaryti tokie šildymo sprendimai.
Nuo kamino iki šildymo krosnies turi būti bent kas metus atliekamas valymas ir visos sistemos patikra. Kaminkrėtys nebėra vien kaminų valytojas, kuris keliais mostais pabraukia kaminą šepečiu, o visą kitą turi išsivalyti pats namų šeimininkas.
Tiesa, tokia menka kaminkrėčių specializacija būdavo dar prieš gerą dešimtmetį, dabar kaminkrėčiai atlieka kur kas platesnio spektro darbus.
Kodėl yra reikalingas kaminų valymas?
Kaminų valymas yra būtinas, nes deginant medieną išsiskiria anglies tipo medžiagos, kurios prilimpa prie kamino vidinių sienelių. Šios medžiagos itin pavojingos ir degios.
Nevalytas kaminas gali būti ne tik sunki krosnies ar židinio traukimo priežastis, bet tai yra viena dažniausių priežasčių dėl ir ko įvyksta namų gaisrai.
Nevalytą kaminą ir visą sistemą galima atpažinti net nepatikrinus pačio kamino. Užtenka įėjus į namus užuosti nors ir menką degintos medienos kvapą.
Švarus kaminas visada trauks dūmus į viršų be jokių problemų, jeigu dūmai dažnai veržiasi į namų vidų – laikas atlikti kamino ir visos sistemos patikrą, o reikalui esant ir valymą.
Kokius darbus atlieka kaminkretys?
Kaminkrėtys dabartiniais laikais retai kada taip ir yra vadinamas, nes jis gali atlikti kur kas daugiau darbų, nei, kad tipiniai senų laikų kaminkrėčiai. Šildymo sistemų priežiūros specialistai savo darbui gali pasitarnauti itin modernią įrangą ne tik kaminų valymui, bet ir inspekcijai.
Kamino patikra apima ne tik išorinę jo apžiūrą. Išorinė kamino apžiūra yra tik pirminis darbas, atliekamas tam, jog įsitikinti ar nėra kamino įtrūkimų ar skilimų, kuriuos reikėtų nedelsiant pašalinti. Jeigu kaminas neturi jokių išorinių pažeidimų, sekantis žingsnis – vidinė kamino patikra.
Vidinei kamino patikrai yra naudojamos modernios kameros su apšvietimu. Atliekant vidinę kamino patikrą yra įsitikinama ar ant kamino sienelių nesikaupia ir nėra prilipę dideli sluoksniai kreozoto.
Esant dideliam kiekiui šios medžiagos, padidėja kamino užsidegimo tikimybė. Blogiausiu atveju – kamino užsidegimas gali tapti namo gaisro priežastimi.
Moderni įranga kaminams valyti
Neretai, didesnius kreozoto kiekius pašalinti gali neužtekti paprastų kamino valymo šepečių. Su modernia įranga, tokia kaip suspausto oro valytuvais, tokie susidarę kamino nešvarumai yra nesunkiai pašalinami.
Atliekant vidinę kamino patikrą, gali būti, jog pakaks paprasto kamino valymo specialiu šepečiu. Sudėtingesnis kamino valymas būna jau dėl anksčiau minėto kreozoto susidarymo. Jis dažniausiai susidaro dėl netinkamai kūrenamų medžiagų.
Netinkamos medžiagos dažniausiai būna nedžiovinta mediena, draudžiami deginti plastiko gaminiai ar mediena, kuri padengta dažais ar panašiai.
Todėl norint išlaikyti kaminą kuo tvarkingesnį yra būtina deginti tik tinkamą ir leistiną kietą kurą. Džiovintos malkos, briketai, granulės yra geriausias kietas kuras norint, jog nebūtų ateityje rimtų problemų su kaminu ir visa šildymo sistema.
Kaminkretys išvalo ne tik kaminą
Modernaus kaminkrėčio darbas neapsiriboja vien kamino patikrinimu ir išvalymu. Dažniausiai, kaminkrėtys atlieka visos šildymo sistemos valymą.
Pradedant kaminu ir baigiant krosnelėmis, židiniais, kieto kuro katilais. Visam valymui yra naudojama moderni įranga, todėl betvarkės nereikėtų tikėtis iš profesionalų, kaip, ko gero, būtų galima tikėtis iš jūsų, jeigu valymą atliktumėte pats su baziniais įrankiais ir metodais.
Tiek kamino, tiek visos šildymo sistemos valymo darbą galite atlikti ir pats. Turite žinote, jog šis darbas gali pareikalauti daug kruopštumo, darbo ir laiko.
Atlikdamas kamino valymą ne visada galite būti užtikrintas, kad darbą atlikote kokybiškai, ypač, jeigu nenaudojate modernios įrangos. Todėl verta gerai apsvarstyti ne tik finansinius dalykus, bet ir tai, kokią kokybę galite gauti samdydami tikrus profesionalus.