Šiais laikais, daugeliui žmonių tapo itin svarbu saugoti bei tausoti gamtą. Mes stengiamės nebenaudoti plastiko arba kuo įmanoma labiau sumažinti jo suvartojimą, rūšiuojame, mėginame suvartoti visą nusipirktą maistą, jog šio nereikėtų išmesti. Visgi, turbūt nedaugelis žino, jog norėdami tapti atsakingais vartotojais bei prisidėti prie gamtos saugojimo, žmonės turėtų atsakingiau elgtis ir tada, kai kalba pasisuka apie drabužius ar madą. Tad ką derėtų daryti, norint prisidėti prie tvarios mados kūrimo?
Pirmiausiai, pakalbėkime apie jau dėvėtus rūbus. Neretai nusprendę prasivalyti spintą, didžiąją dalį apdarų paprasčiausiai išmetame, nė nesusimąstydami, jog tai itin kenkia gamtai bei aplinkai. Nepatingėkime ir apsvarstykime – galbūt turime, kam šiuos drabužius atiduoti? Juk aplink yra nemažai vargingai gyvenančių žmonių, kuriems tikrai praverstų tinkami dėvėti rūbai. Į šią situaciją galėtume pažiūrėti ir iš kitos pusės – galbūt vietoj visiškai naujos suknelės, geriau rinktis tokią, kuri jau buvo dėvėta? Juk šiais laikais turime itin daug parduotuvių, prekiaujančių būtent tokio tipo drabužiais. Jeigu taip drąsiai nemėtytume jau sunešiotų apdarų, o stengtumėmės juos atiduoti ar patys įsigyti jau dėvėtus, tuomet tikrai nemažai prisidėtume prie gamtos saugojimo bei taptume atsakingo vartojimo pavyzdžiais. Kita vertus dėvėti drabužiai bet kada gali pakeisti savo paskirtį ir pavirsti stilinga rankine, pinigine, kėdės apmušalais, staltiese ir t.t., tereikia pasitelkti išmonę ir fantaziją.
Žinoma, įsigytus rūbus reikėtų stengtis kuo labiau tausoti bei saugoti. Nesirinkime nekokybiškų, iš pigių medžiagų pagamintų drabužių, verčiau investuokime šiek tiek daugiau pinigų, tačiau nešiokime tokius apdarus, kurie atlaikys ištisus metus, o mes vis dar norėsime juos apsivilkti. Saugokime savo rūbus, nepirkime naujų be reikalo – juk neretai daugelio iš jų nė nepanaudojame arba apsirengiame vos vieną kartą. Ar tai tikrai verta? Galbūt geriau patausoti gamtą užsivelkant prieš mėnesį pirktą palaidinę vietoj to, kad ir vėl ieškotume naujos? Būtent jau turimų drabužių saugojimas bei tausojimas yra puikus būdas prisidėti prie tvarios mados kūrimo bei mūsų planetos gerovės.
Vis tik, nors drabužiai iš antrų rankų gali būti pateikiamas kaip vienas iš būdų tausoti mūsų planetą, verta atkreipti ypatingą dėmesį į tai, iš ko jie pagaminti. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog sintetiniai rūbai į aplinką, ypatingai skalbimo metu, atpalaiduoja mikrogijas ir kartu su kitos kilmės mikroplastikais teršia vandenį ir žemę. Tad pats paprasčiausias būdas būtų pasirinkti prekinius ženklus, kurie kurdami savus dizainus, naudoja tik natūralias medžiagas. Juk būtent šie dizaineriai prisideda prie tvarios mados, kurdami ekologiškesnius drabužius, kurie ne tik gražiai atrodo, tačiau ir padeda apsaugoti aplinką.
Taigi, nepamirškite, jog norėdami tapti atsakingais vartotojais, turėtumėte atkreipti dėmesį ir į savo spintos turinį. Neišmeskite jau panešiotų rūbų, verčiau paieškokite, kam jie dar galėtų būti naudingi. Stenkitės rinktis tik tokius prekinius ženklus, kurie prisideda prie tvarios mados, o gal netgi pirkti jau dėvėtus rūbus. Neišlaidaukite, neįsigykite daugiau, nei Jums reikia, stenkitės nešioti tai, ką jau turite. Juk drabužiai neturėtų būti svarbesni, nei mūsų planetos išsaugojimas, tiesa? Prisidėdami bent mažais žingsneliais, bėgant laikui pakeisime išties daug, todėl pradėkime jau dabar.