Kaip išvengti plastikinių langų rasojimo ir kodėl taip vyksta?

Dažniausiai prasidedantis šildymo sezonas tampa papildomu galvos skausmu tiems, kurių namuose yra sumontuoti plastikiniai langai. Atsiranda dažną erzinanti problema – langų rasojimas. Galima pastebėti, plastikiniai langai Kaune, Vilniuje ar kituose miestuose pasidengia mažais kondensato lašeliais. Ar verta dėl to nerimauti ir ar įmanoma to išvengti?

Žinoma, šis langų rasojimo reiškinys nei vienam nėra malonus. Namai iš karto atrodo mažiau jaukesni, o dar blogesniu atveju, namie, dažniausiai aplink lango rėmus, ima veistis pelėsis. Vėliau atsikratyti pelėsio prireikia nemažai laiko, todėl verta tinkamai elgtis ir neįsileisti šio nepageidaujamo “svečio” į namus.

Pirmiausias veiksmas, kurį turite reaguliariai atlikti jei norite išvengti pelėsio ir langų rasojimo, tai reaguliariai vėdinti patalpas. Seniau, kuomet langai dar nebuvo tokie kokybiški ir sandarūs, jų net ir nereikėdavo darinėti, kadangi visa ventiliacija vykdavo per langų tarpelius ir plyšelius. Tačiau dabar, kuomet plastikiniai langai Kaune, Vilniuje ir jau net senuose kaimelių namukuose yra sparčiai montuojami, dažnas pamiršta, kokį gerai izoliuojantį nuo aplinkos produktą jie nusiperka. Aukštos kokybės plastikiniai langai turi žemą šilumos pralaidumo lygį ir itin gerą garso izoliaciją. Nauji plastikinių langų savininkai ne visada atsimena, kad derėtų reaguliariai atverti langus, į namus išleisti gryno oro ir taip kartu išleisti drėgmę iš namų į išorę. Nevėdinamose patalpose oras nesikeičia, ima kauptis drėgmė ir kai jos kiekis pasiekia tam tikrą ribą, ant šalčiausių paviršių – langų susidaro rasos taškai, dar vadinami kondensatu.

Jeigu taip dažnai vėdinti patalpų neišeina, užtikrinkite, kad bent jau tarp patalpų paliekate atidarytas duris. Tokiu būdų, bent oras viduje galės laisvai cirkuliuoti tarp kambarių ir drėgmė nesikaups taip greitai.

Yra kita gudrybė, kuri padeda sumažinti langų rasojimą. Kaip jau minėjome, kondensatas nusėda ant šalčiausių paviršių (tuo paviršiumi, deja, dažniausiai patampa langai). Pabandykite padaryti lango paviršių bent kiek šiltesnį – traukdami žaliuzes ar roletus, neužtraukite jų iki pat apačios. Palikite bent apie 10–15 centimetrų tarpą. Tokiu būdų, patalpoje esanti šiluma pasieks lango paviršių ir jį bent truputį sušildys. Taip pat atkreipkite dėmėsį į radiatorius – šie turi būti sumontuoti tiesiai po langais, kad šiltas oras galėtų kilti laisvai link lango. Šiam procesui neturėtų kliudyti ir palangės – jos neturėtų būti per plačios ir uždengti daug radiatoriaus.

Taigi, patalpas intensyviai išvėdinti reikėtų, geriausiu atveju, bent keletą kartų per dieną. Jeigu pastebėjote, jog kondensatas ant langų jau susikaupė, nepamirškite jo nuvalyti sausa šluoste ar servetėle, taip pat patikrinkite, ar nereikia nuvalyti ir žaliuzių/roletų, nes jos taip pat gali būti sušlapusios nuo ant lango susikaupusios drėgmės.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.