Kaip išsirinkti kur sandėliuoti įmonės produkciją?

sandėliavimasRasti tinkamą vietą sandėliuoti pagamintą įmonės produkciją gali būti sudėtinga dėl keleto priežasčių. Tai reikalauja išsamios analizės ir planavimo. Naudą iš to kurioje vietoje bus pastatytas ar išnuomotas sandėlis turės ne tik pati įmonė bet ir jos produkcijos platintojai bei pirkėjai. Svarbu ne tik pati sandėlio vieta bet ir ar patogus susisiekimas, ar įmonę tenkina kaina jei sandėlio plotus teks nuomotis. Tokį sprendimą kuriame subalansuojami visi norai ir galimybės priimti nėra paprasta. Kas svarbiausia renkantis vietą sandėliui?

Vieta

Renkantis vietą sandėliui labai svarbu kad ji būtų kuo arčiau kliento. Tai svarbu ne tik toje pačioje šalyje kur veikia įmonė bet ir tarptautiniu mastu pvz. jei esate Lietuvos įmonė tačiau jūsų produktų eksporto rinkos yra Vakarų Europos šalys tuomet apgalvokite galbūt jūsų pirkėjams, platintojams ar didmenininkams būtų patogu jei turėtumėte sandėlį kur nors Belgijoje iš kurios produkcija lengva paskirstyti tiek į D. Britanija, Prancūziją, Vokietiją ir kitas mažesnes rinkas. Mažesnis atstumas iki jūsų sandėlio mažina transportavimo išlaidas ir tuo pačiu didina jūsų kaip pardavėjo patrauklumą ir tuo pačiu užtikrina greitą 1-2 dienų pristatymą.

Sandėlio ypatumai

Tai ką gaminate ar parduodate iš esmė lemia kokio sandėlio jums reikia. Atsakykite į klausimas: ar jums reikalingi stelažai, ar produkcija kraunama ant padėklų, ar produkcija yra cheminės medžiagos ir panašiai. Pagal tai spręskite ar sandėliavimo vietos kurias lankote ar apžiūrinėjate nuotraukose atitinka jūsų reikalavimus. Kaip suplanuosite taip ir turėsite naudoti ateityje, įsisprausti į mažą sandėlį nepatars niekas, tiesiog reikia protingai suplanuoti pagal esamas gamybos ir pardavimų planus ir prognozes ateičiai. Priešingu atveju teks mokėti už plotą kurio nenaudosite arba ieškoti kam pernuomoti o tai rimtai įmonei panašu į vaikų žaidimą. Įvertinkite ir alternatyvius variantus, galbūt sandėliavimas įmanomas ir kitur, gal tiktų laikini pastatai, mobilūs angarai kurių plotą galima padidinti kai įmonės pardavimai auga.

Kas dirbs sandėlyje?

Planuojant sandėlio veiklą būtina įvertinti darbuotojų poreikį ir kvalifikacija. Apgalvokite iš kur gausite tinkamų darbuotojų jei planuojate sandėlį turėti ne šalia didžiųjų miestų o regione. Maža darbo jėgos pasiūla regione reiškia kad darbuotojams teks mokėti didesnį atlyginimą net jei tai ir žemos kvalifikacijos darbas. Kaip organizuosite darbuotojų atvežimą, kokias neplanuotas išlaidas dar galite patirti ieškodami darbuotojų.

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.