Kaip išsirinkti gerą statybų rangovą?

Prieš pradedant namo statybas, svarbu, kad darbus atliktų patikimi statybų rangovai. Šiais laikais, esant didžiulei tokių žmonių pasiūlai, labai lengva pasimesti ir sunku išsirinkti patikimus ir savo sritį išmanančius statybų rangovus, kurie nepriekaištingai ir pagal jūsų lūkesčius galėtų atlikti darbą. Kadangi statybų rangovų pasirinkimas – atsakingas procesas, pateiksime keletą vertingų patarimų, kaip nesuklysti.

Iš pradžių, jeigu tik įmanoma, statybų rangovai turėtų būti surandami dar prieš perkant sklypą, kuriame bus statomas namas – jie padėtų apsispręsti dėl pamatų liejimo, namo krypčių. Taip pat statybų rangovai pataria ir dėl konstrukcinių sprendimų, kurie yra itin aktualūs ir svarbūs – statybų metu projektas vis vien yra koreguojamas, o tai gali kainuoti dar brangiau. Kitaip tariant, projektuotojas nėra statybininkas, todėl jiems dirbant kartu gali būti priimami labiau ekonomiški ir naudingesni sprendimai.

Vis dėlto, rangovo pasirinkimas dar tik projektuojant namą šiomis dienomis nėra itin populiarus – dažniausiai žmonės jo ieško jau turėdami paruoštą projektą. Tiesa, tai nėra labai blogai, kadangi taip turimą laiko išsirinkti tinkamiausią darbų vykdytoją. Visgi, renkantis statybų rangovą, yra labai svarbu neskubėti ir gerai pasidomėti, kaip draugams ar pažįstamiems sekėsi statyti namą, kokios patirties jie turi. Be to, jau rankose turint projektą, galima kreiptis į kelias skirtingas įmones, su jomis susitikti ir apsitarti esminius klausimus. Turint atsakymus į pagrindinius klausimus yra žymiai lengviau apsispręsti, kas iš tiesų turėtų atlikti statybos darbus. Taip pat, statybų rangovai pažvelgę į projektą mato būsimo statinio viziją, tačiau jeigu bendra kalba nerandama dar iki statybų pradžios, rekomenduojama tokio rangovo nesirinkti ir ieškoti kitų variantų.

Daugeliui mūsų svarbus ir kainos aspektas. Renkantis rangovą, siūlome netaupyti, nes pasirinkus patį pigiausią variantą gali nukentėti statybų kokybė. Be to, turint brėžinius ir namo projektą neturėtų būti didelių kainų skirtumų. Medžiagų kainos taip pat nedaro daug įtakos pačių statybų kainai, todėl ir tai geriau patikėti statybų rangovams. Nors gali pasirodyti, kad medžiagų ieškant patiems pavyks sutaupyti, klystate. Taip elgiantis atsiranda nemažai klaidų, pavyzdžiui, įsigyjama per daug medžiagų, kurios vėliau lieka nepanaudotos.

Renkantis statybų rangovą, reikia atsižvelgti į ne vieną aspektą. Svarbiausia – netaupykite, tačiau ieškokite gero kainos ir kokybės santykio bei nemažai domėkitės tam, kad nesuklystumėte su savo pasirinkimu.

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.