Šiuolaikiniai vaikai auginami pagal vieną konkretų šabloną, kuris labai dažnai nepatinka tėveliams. Žinoma, galima pasidžiaugti, kad tas šablonas ugdo laimingas, atsakingas ir pilietiškas asmenybes, tačiau problema slypi tame, kad jos visos vienodos ir ugdant dingsta kūrybiškumas, kuris žmogui yra labai svarbus. Kadangi šiuolaikinės technologijos padarė labai didelę įtaką ir daugelis vaikučių visiškai nebežaidžia su įprastais žaislais – reikia juos skatinti visais įmanomais būdais. Vienas iš jų – dailė ir darbeliai. www.ofin.lt yra virtuali parduotuvė, kurioje parduodamos kokybiškos kanceliarinės prekės.
Kaip skatinti vaikus piešti?
Natūralu, kad mokyklose vaikai dažniausiai mokosi lietuvių, matematikos ir panašių dalykų, kurie gyvenime jiems yra labai svarbūs. Juk kūrybiškai galima tobulintis ir namuose, tad būtent tėvelių pareiga ir yra skatinti savo vaikutį kuo daugiau mąstyti ir tuo pačiu bandyti sugalvoti ką nors neįprasta. Psichologai tvirtina, kad piešimas gali būti įvardijamas kaip tam tikra psichologinė būsena, kuri padeda pasilsėti. Tėvelių pareiga parodyti vaikui, kokia tai puikia pramoga. Kaip?
- Jeigu norite, kad vaikas tikrai pamėgtų naują veiklą – tokiu atveju jam reikia suteikti priemones, kurios gali padėti tai įgyvendinti. Taiga, pirkite tai, kas veiks ilgai ir kokybiškai. Būtent tokia ir ofin.lt pekybos vieta, kuri dažnai giriama dėl labai puikaus kainos ir kokybės santykio.
- Būtinai leiskite vaikui pačiam pasirinkti priemones, kurių jis nori. Žinoma, protingi patarimai tikrai niekam nepakenkė ir yra labai naudingi, kadangi tuomet vaikas gali suvokti savo tėvelių poreikius ir įvertinti jų neįkainojamus patarimus. Tačiau nepamirškite, kad paskutinis žodis, visgi, yra vaiko ir būtent jam jį reikia skirti.
- Svarbu, kad vaikas atrastų tai, kas jam tikrai patinka. Kai kurie jau mokykloje labiau mėgsta dailę, o ne darbelius. Štai jeigu vaikas neturi jokio pomėgio šioje srityje – reikia jam suteikti sąlygas pasirinkti tai, kas gali patikti. Tai reiškia, kad pirkite ir popierių, ir pieštukus ir plastiliną, kad palygindamas kelias skirtingas priemones jis galėtų nuspręsti su kuriomis jam yra smagiausia naudotis.
- Nepirkite jam jokių vadovėlių, kuriuose aiškinama, kaip reikia piešti. Jie tinka tuomet, kai vaikas paaugęs ir tikrai nori išmokti akademinio piešimo. Teisingai sako, kad vaiko piešiniai yra patys geriausi, kadangi kad ir kas nupiešta – jie tobuli ir yra patys geriausi. Taiga, negalima riboti vaiko fantazijomis konkrečiomis taisyklėmis. Dažniausiai jau mokykloje tikrai nurodoma, kokie piešiniai yra gražūs, o kokie ne. Galiausiai, net ir piešinio vertinimas pažymiu yra labai blogas dalykas, kadangi tokiu atveju vaiko, kaip menininko savybės, yra skiriamos į geresnes ir mažiau geras.
- Labai giriami tie tėveliai, kurie yra pasiruošę mokytis su savo vaikučiais. Tiesiog dirbdami kartu jie ne tik susidraugauja, tačiau ir padeda išlaisvėti. Juk vaikas gali kopijuoti suaugusio žmogaus piešimo detales, kurios dažnai būna kur kas labiau išlavintos ir kai kuriais atvejais net spalvingos.
- Leiskite vaikui menais užsiimti neįprastoje vietoje. Darbas prie stalo puikiai tinka tuomet, kai vaikas mokosi, tačiau užsiimant daile svarbiausi yra kiti dalykai. Šiuo atveju net ir sėdėjimas ant žolės gali būti reikšmingas veiksnys paskatinantis vaiką piešti vienaip, o ne kitaip. O juk būtent to ir siekiama tuomet, kai ugdomas vaiko kūrybiškumas.
Vaikas yra auganti asmenybė, kurios formavimas labai atsakingas darbas. Nors ir reikia gebėti mokėti skaičiuoti ir skaityti, tačiau išlaisvinti vaiko meninius sugebėjimus yra dar svarbiau. Skirkite daugiau laiko ir tuo pačiu leiskite pačiam priimti norimus sprendimus. Tokiu atveju vaikutis pasitikės savimi ir suvoks, kad menas yra aplinkui, kad ir kur jis pasisuktų.
O galbūt vaiko kūrybiškumo išlaisvinimas padės ir jums tapti kiek lankstesniu ir gal ne tokiu konservatyviu, koks esate dabar.