Kada sąkandžio gydymas yra tiesiog neišvengiamas?

sąkandžio gydymasVizitai pas odontologus kone kiekvienam jau yra tapę įprastais, tačiau tik nedaugelis ima spręsti odontologų ir ortodontų pripažintas sąkandžio problemas. Negana to, ėmus kalbėti apie breketus, plokšteles ar specialias operacijas, pacientų galvose dažniausiai imponuoja estetikos faktorius – mat tiesūs dantys yra gražesni nei kreivi. Nors tai yra tiesa, tačiau netaisyklingas sąkandis ir kreivi dantys gali tapti labai rimtų sveikatos problemų sukėlėjais. Taigi, kodėl sąkandžio gydymas yra reikalingas ir kur kreiptis jo prireikus?

Egzistuoja galybė skirtingų priežasčių, dėl ko gali atsirasti netaisyklingas sąkandis. Kai kuriais atvejais netaisyklingas sąkandis yra genetinis – tokiu atveju galima pastebėti sąkandžio defektus jau nuo mažų dienų, atsiradus pirmiesiems dantukams. Vėliau sąkandžio problemos gali atsirasti anksti netekus dantų ir jų neprotezuojant – tokiu atveju dantys pakeičia padėtį ir išsikreipia sąkandis. Šias problemas gali sukelti ir dažnas kvėpavimas per nosį bei griežimas dantimis. Priklausomai nuo to, koks yra sąkandžio netaisyklingumo laipsnis, taikomos skirtingos gydymo priemonės – dantų kapos, breketai ar net operacijos. Negydant netaisyklingo sąkandžio gali imti kamuoti kur kas labiau pastebimi simptomai. Ima mausti žandikaulį, darosi sunku kramtyti ar išsižioti, traška žandikaulis. Dar labiau pažengus simptomams gali imti skaudėti galvą ir kaklą, taip pat gali atsirasti ir veido asimetrija. Bet kuriuo atveju vos pastebėjus pirmuosius simptomus būtina kreiptis pas odontologus, kurie galės įvertinti problemos sudėtingumą ir paskirti reikiamą gydymą. Be reikalo laukiant problemos gali tik progresuoti ir vėliau pareikalauti kur kas daugiau išlaidų joms pašalinti, todėl sąkandžio gydymas yra neišvengiamas.

Šypsnio odontologijos klinika yra viena iš dantų gydymo įstaigų, teikiančių  ne tik estetinio plombavimo bei chirurgijos, bet ir kvalifikuotas sąkandžio gydymo paslaugas. Viena iš tokių procedūrų – netaisyklingo sąkandžio aukščio kėlimas. Šio tipo operacijas atlieka tikrai ne kiekviena odontologijos klinika, mat ši sudėtinga procedūra reikalauja preciziško tikslumo bei patirties, kurią turi šios odontologijos klinikos darbuotojai. Žinoma, nusprendus patikėti savo burnos sveikatą į specialistų rankas, derėtų įsigilinti ir į tai, kokiomis sąlygomis teikiamos gydymo paslaugos – kokios kokybės medžiagos naudojamos, kokia garantija atliekamoms procedūroms. Juk sąkandžio gydymas yra išties sudėtingas ir būtinas, tad delsti nevertėtų!

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.