Ką vertėtų apsvarstyti renkantis žaislus vaikams

Eidami į bet kurią žaislų parduotuvę galite patirti tikrų tikriausią panikos priepuolį – ten tiek daug mielų, pūkuotų, spalvotų žaislų! Blogiausia, kad kiekvienas žaislas šaukšte šaukia, jog yra geriausias jūsų vaikui. Kuo tikėti ir ką rinktis? Siekdami palengvinti visą šį procesą ir užtikrinti, kad įsigyti zaislai vaikams tobulai tiktų jūsų vaikui, pateikiame keletą naudingų įžvalgų.

Žaislai pagal vaiko amžių

Tai pirmas dalykas, į kurį reikia atkreipti savo dėmesį. Juk nenorite rasti tobulo žaislo, o paskui suprasti, kad jis dar visais metais per sudėtingas jūsų vaikui. Į tai taip pat svarbu atkreipti dėmesį perkant dovanas kitų žmonių vaikams. Jaunesniems vaikams skirta dovana gali netgi įžeisti tą, kuriam perkate dovaną, todėl būtinai patikrinkite, ar ji atitinka amžiaus cenzą.

Saugūs žaislai vaikams

Atrodytų, kad šiais laikais kiekvienas žaislas, kurį matome parduotuvių lentynose, yra visiškai saugus, tačiau tai nėra tiesa. Žaislai dažniausiai yra saugūs, tačiau daug kas gali priklausyti nuo jūsų asmeniškai ir nuo to, ko norite savo vaikui. Laimei, daugelį šių klausimų galima išspręsti, kai rasite kūdikio amžių atitinkančius žaislus: žaislai su mažomis dalimis yra nesaugūs kūdikiams, bet vėlgi, jie visuomet būna pažymėti, kaip skirti vyresnio amžiaus vaikams. Vis dėlto atkreipkite dėmesį į žaislo sudedamąsias dalis ir pažiūrėkite, kaip jis pagamintas. Ar jis atrodo saugus jūsų vaikui? Ar yra mažų varžtelių, kurie gali atsilaisvinti? Ar dažai nepradėtų luptis nuo medienos, jei žaislas sudrėktų?

Žaislai, kurie skatina kūrybiškumą

Žaislai, kurie viską daro už vaiką, nėra smagūs. Vaikai mėgsta naudotis savo vaizduote, todėl įsitikinkite, kad suteikiame jiems galimybę žaisti su žaislais, kurie tai skatina! Kodėl vietoj „Lego“ rinkinio laivui sukonstruoti nenupirkus statybinių kaladėlių, kad vaikas galėtų statyti ką tik nori? Žaislai, kurie atitinka konkrečius jūsų vaiko interesus, kartais gali būti puikūs, tačiau taip pat šiek tiek atsitraukite į šalį ir įsitikinkite, kad suteikiate jiems galimybę patiems susikurti pramogą, kuria jie iš tikrųjų mėgausis.

Fizinį aktyvumą skatinantys žaislai

Kai vaikas bus vyresnis, neabejotinai norės nemažai laiko skirti vaizdo žaidimais. Taigi, kodėl gi nepradėjus žaisti su fizinį aktyvumą skatinančiais žaislais, kol jie dar maži? Yra žaislų, kurie reikalauja daugiau fizinių pastangų nei tik sėdėti ant grindų ir žaisti, pavyzdžiui, žaislai, kurie reikalauja, kad vaikas vaikščiotų ir stumdytų. Tokie žaislai nebūtinai turi būti patys naujausi ir geriausi – pagalvokite apie visus klasikinius žaislus, su kuriais galbūt žaidėte. Visada buvo smagu gražią dieną paleisti aitvarą ir bėgioti pievomis! Be to, nereikėtų pamiršti, kad dviratukai vaikams taip pat yra nuostabus pasirinkimas – tik, žinoma, visuomet atsižvelkite į savo vaiko amžių ir pasirinkite jūsų vaikui geriausiai tinkantį dviratuko modelį.

Žaislai, augantys kartu su vaiku

Auginti vaiką nėra pigu. Ir žinokite ką? Vaikiški žaislai taip pat yra brangūs! Neskirkite visų savo pinigų žaislams, kurie vaiką linksmins tik kelis mėnesius. Skirkite laiko paieškai ir atraskite žaislus, kurie augs kartu su jūsų vaiku.

Daugybę pojūčių suteikiantys vaikiški žaislai

Raskite žaislus, kurie atlieka ne tik vieną funkciją. Žaislai, kurie šviečia, skleidžia garsus ir yra skirtingų tekstūrų, labiau įtrauks jūsų vaiką nei žaislai, kurie tiesiog šviečia. Įrodyta, kad tokio tipo žaislai padeda vaikams, ypač turintiems specialiųjų poreikių, suvaldyti emocijas, sumažinti stresą ir suteikti kitokią stimuliaciją.

Mokymąsi skatinantys žaislai vaikams

Žaislai, kurie šviečia arba skleidžia garsus, gali būti smagūs, tačiau įsitikinkite, kad jie taip pat skatina ir vaiko mąstymą. Jie dar tokie maži, kad gali greitai viską perprasti ir išmokti, todėl išnaudokite šį laiką! Investuokite į žaislus, su kuriais žaidžiant ar konstruojant vaikui reikia spręsti problemas ar kritiškai mąstyti.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.