Ką turėtumėte žinoti prieš įsigydami katę

Augintinio įsigijimas yra labai atsakingas sprendimas, todėl jei jūs norite įsigyti katę, turėtumėte labai gerai pagalvoti apie tai, kas svarbu jos auginimui, priežiūrai ir gyvenamajai aplinkai. Taigi, prieš žengiant svarbų žingsnį, pirmiausia turėtumėte atsižvelgti į keletą svarbių detalių.

Klausimai, į kuriuos turite atsakyti pirmiausia

Prieš įsigyjant katę jūs turėtumėte sau užduoti keletą svarbių klausimų:

 • Ar turite pakankamai laiko prižiūrėti katę? Tai yra labai svarbus klausimas, kurį turite sau užduoti pirmiausia. Turite suprasti, kad katėms reikia labai daug laiko ir meilės – ypač, jei jos gyvena tik namuose ir neturi galimybės savarankiškai būti lauke. Didžioji dalis kačių nemėgsta permainų ir jos labiau vertina „ritualus“ bei pastovumą. Todėl jei jūsų nuolatos nebus namuose ar reikšmingai keisis jūsų kasdieniai įpročiai ir darbų grafikas, tai gali kelti didelį stresą jūsų katei.
 • Ar savo namuose turite pakankamai vietos katei? Kiekviena katė turi turėti savo asmeninę erdvę, todėl svarbu tai užtikrinti, jei norite, kad katė gyventų pilnavertį gyvenimą ir savo aplinkoje jaustųsi komfortiškai.
 • Ar jūsų finansinė padėtis leidžia auginti katę? Įsigiję katę turėsite pirkti kokybišką maistą, kraiką, skanėstus ir kitas kačių prekes, nepamirštant ir reguliarių vizitų pas veterinarą. Visa tai reikalaus papildomų išlaidų, jau nekalbant apie tai, jog katė gali susirgti ir reikalauti išskirtinės medicininės priežiūros. Todėl svarbu būti tikriems, kad jūs esate finansiškai pajėgūs išlaikyti savo naująjį augintinį.
 • Norite katės ar katino? Jei iki šiol manėte, kad nėra skirtumo tarp katės ir katino, labai klydote. Katės yra daug labiau prieraišios ir ramesnės, kai tuo tarpu katinai paprastai yra energingesni, mažiau paklusnūs ir labiau nepriklausomi. Todėl svarbu, kad galvodami apie katės įsigijimą, kartu pagalvotumėte ir apie jos charakterį.
 • Katę pirksite ar paimsite iš prieglaudos? Turite galimybę katę įsigyti iš veisėjų arba kreiptis į gyvūnų prieglaudą. Kiekvienas iš šių pasirinkimų skiriasi. Jei nuspręsite katę pirkti iš veisėjų, įsitikinkite, kad veisėjai yra patikimi, katė turi visus dokumentus ir yra atlikti katės genetiniai tyrimai. O jei nuspręsite katę paimti iš prieglaudos, būkite pasiruošę pradžioje susidurti su daug uždaresniu ir nedrąsiu katės elgesiu. Tačiau nesijaudinkite, laikui bėgant katės elgesys keisis, nes augs jos pasitikėjimas ir didės prieraišumas.

Kačių prekės, kurias turite įsigyti

Kad jūsų naujasis augintinis būtų laimingas ir gyventų produktyvų gyvenimą, reikia pasirūpinti ir būtiniausiomis kačių prekėmis, tarp kurių yra ir:

 • Katės tualetas (arba kraiko dėžutė) ir kraikas. Privalu investuoti ir į katės tualetą, kuris atitiktų jūsų naujojo augintinio amžių, sveikatos būklę bei individualius poreikius. Galite rinktis tiek iš atvirų, tiek ir iš uždarų kačių tualetų asortimento. Svarbu, kad katės tualetas jūsų katei būtų patogus, pakankamai erdvus ir lengvai prieinamas. Be to, turite išrinkti ir katei tinkamą kraiką.
 • Katės transportavimo krepšys, kuprinė arba narvas (boksas). Net jei neplanuojate keliauti kartu su savo kate, kartas nuo karto jums teks su ja apsilankyti pas veterinarą, o tai reiškia, kad turėsite įsigyti ir transportavimo priemonę. Ji turi būti erdvi, saugi ir patogi jūsų katei. Joje turi būti pakankamai ventiliacijos angų, o pagrindas turi būti stabilus ir neslystantis.
 • Kačių dubenėliai ir gertuvės. Turite pasirūpinti kokybiškais kačių dubenėliais ir gertuvėmis, užtikrinančiais patogią prieigą prie maisto ir vandens. Renkantis kačių dubenėlius, būtina atsižvelgti į medžiagas, iš kurių jie yra pagaminti, ir dubenėlių plotį bei gylį. Taip pat galite išbandyti ir girdyklą-fontaną arba savaime dubenėlį šviežiu vandeniu papildančią gertuvę.
 • Kačių draskyklės. Šiuolaikinėje rinkoje susidursite su milžinišku kačių draskyklių asortimentu – nuo nedidelių draskymo stovų, iki kartoninių ir pakabinamų draskyklių bei didelių draskyklių-namelių, suteikiančių vietos žaidimams, laipiojimui, draskymui ir poilsiui. Todėl pasistenkite pasirinkti jūsų katei labiausiai patinkančias draskykles.
 • Kačių žaislai. Nei vienos katės kasdienybėje neturėtų trūkti žaislų, užtikrinančių optimalią katės stimuliaciją ir skatinančių jos fizinį aktyvumą. Išbandykite skirtingus kačių žaislus, kurie būtų saugūs ir keliantys jūsų katės susidomėjimą. Taip pat nepamirškite pasirinkti ir tokių žaislų, kuriais žaistumėte kartu su savo kate, tokiu būdu sustiprindami tarpusavio ryšį ir įgydami didesnį jos pasitikėjimą.
 • Kačių guoliai. Kiekviena katė turi turėti vietą, kurioje ji jaustųsi saugiai ir jaukiai, galėdama ramiai atsipalaiduoti ir pailsėti. Tam puikiai tinka kačių guolis. Tačiau svarbu, kad jis būtų ne per mažas ir kartu ne per didelis, t.y. optimalaus dydžio, atitinkančio jūsų katės poreikius. Tokiu atveju gulėdama savo guolyje katė jausis saugiai ir komfortiškai.
 • Kačių priežiūros priemonės. Turėtumėte įsigyti kačių šukavimui skirtas priemones (šukas, šepečius, masažinę šukavimo pirštinę ar kt.), nagų žirklutes, kačių šampūną (jei katę prireiktų išmaudyti), antkaklį katėms nuo vabzdžių ir parazitų (jei planuojate katę leisti į lauką) ir kt.

NAUDINGA: Kačių prekes galite įsigyti specializuotoje e. parduotuvėje https://mycat.lt/.

Pabaigai

Gyvenimas su kate suteiks jums daugybę nuostabių akimirkų, nes kiekviena katė turi ypatingų ir savitų būdų, kaip patraukti savo šeimininko dėmesį ir gauti tai, ko ji nori. Tiesą sakant, katės vienais subtiliausių būdų sugeba mus paveikti ir nukreipti joms tinkamiausia linkme. Tad išsprendę visus katės auginimui svarbius klausimus ir įsigiję katę, pradėsite naują gyvenimo etapą, kuris neabejotinai bus nepamirštamas!

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.