Ką reikia žinoti apie baldų dažymą?

Natūralus medis – neabejotinai geriausia medžiaga baldų gamybai. Tokie gaminiai pasižymi tvirtumu, solidumu, savotiška prabanga ir ilgaamžiškumu. Kokybiški baldai gali tarnauti ne vieną dešimtmetį, tačiau norint, kad jie ko ilgiau išlaikytų savo išvaizdą ir teigiamas savybes, reikėtų pasirūpinti jų tinkamu apdirbimu. Labai svarbus etapas – dažymas, nes jis ne tik suteikia baldui galutinę išvaizdą bet ir tarnauja kaip apsauga nuo įvairių išorinių veiksnių. Tačiau net ir tada, kai pirminiai dažai jau pradeda rodyti išblukimo, ar nusitrynimo ženklus, baldus visada galima atnaujinti – iš naujo perdažant. Tam galima naudoti specialiai gaminamus dažus, skirtus mediniams baldams, kaip pavyzdžiui šie https://www.shop.remmers.lt/vidaus-medienai/baldams.

Norint perdažyti turimus baldus ar medžio gaminius svarbu turėti omenyje kelis svarbius veiksnius:

  • Galutinis rezultatas priklausys nuo medžio rūšies, pradinės spalvos, medienos tvirtumo ir pirminio apdirbimo bei to į kokią spalvą norima jį perdažyti. Taip pavyzdžiui bukas, ąžuolas dėl tam tikrų šių medžių savybių yra sunkiau dažomi šviesiais atspalviais. Spygliuočiai ir beržas pasižymi dervingumu, dėl kurio spalva gali gautis netolygi. Klevas yra sunkiau šlifuojamas ir apdirbamas rankiniais įrankiais.
  • Baldus reikia tinkamai paruošti. Darbus geriausiai yra atlikti šiltose patalpose tačiau jokiu būdu ne gyvenamosiose nes šlifuojant bus daug dulkių. Jei balduose yra elementai, kurių atnaujinti ar keisti nenorėsite, juos reikia apsaugoti. Vėliau nuo baldu yra nuimamas senas lako arba dažų sluoksnis. Tai gali būti atliekama tiek kampinio šlifuoklio arba šlifavimo bloko pagalba, naudojant gan stambų švitrinimo popierių. Medį taip pat reikia nuriebinti, pakelti plaušelius ir padengti gruntu.
  • Dažyti galima tiek permatomomis priemonėmis kaip lakai, tokiu būdų išlaikant natūralaus medžio tekstūra tiek ir nepermatomais dažais, suteikiant baldui visiškai naują išvaizdą.     

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.