Ką reikėtų žinoti, kai reikalingas kilnojamojo turto vertinimas

Turto vertinimo paslaugų įmonės veikia kone kiekviename Lietuvos mieste. Vertinimo paslaugos vienokiu ar kitokiu atveju prireikia daug kam, todėl prieš renkantis vertintoją, reikia žinoti, ko ieškote, o kartu ir patiems pasidomėti reikalingu vertinimu. Pavyzdžiui, kai reikalingas kilnojamo turto vertinimas, svarbu ne tik žinoti, ko reikės užsakant vertinimą, bet ir kaip pasirinkti patikimą paslaugų tiekėją.

Kas yra kilnojamasis turtas?

Labai dažnai manoma, kad kilnojamasis turtas yra tik automobiliai ir kitokios transporto priemonės. Iš tiesų tikrai dažniausiai, kai reikalinga kilnojamo turto vertinimo paslauga, ji yra užsakoma norint įvertinti transportą, tačiau tai nereiškia, kad tik tai ir yra kilnojamasis turtas. Taip pat toks turto vertinimas gali būti reikalingas, kai reikia įvertinti technikos, statybinių medžiagų vertę. Taip pat gali būti vertinami namų apyvokos daiktai, įvairūs gamybiniai prietaisai ir įranga.

Kada gali būti reikalingas vertinimas?

Kilnojamojo turto vertinimo gali prireikti įvairiais atvejais. Vienas dažniausių – kai reikia apskaičiuoti patirtą žalą. Dar vienas dažnas atvejis, kai reikalingas kilnojamo turto vertinimas – norint jį apdrausti. Tačiau taip pat turtas gali būti vertinamas jį perleidžiant. Taip pat labai dažnai tenka įvertinti turtą teikiant įvairias finansines ataskaitas, perkant ar parduodant turtą, taip pat jį dovanojant ar paveldint. Visais šiais atvejais reikalingas kokybiškas ir profesionalus turto vertinimas.

Kaip vertinamas kilnojamasis turtas?

Priklausomai nuo to, koks turtas vertinamas, gali būti taikoma skirtinga vertinimo metodika.Pavyzdžiui, tais atvejais, kai reikia įvertinti patirtą žalą, taikomas metodas, kuriuo yra skaičiuojama atkuriamoji turto vertė. Dažniausiai tokia metodika pasirenkama tais atvejais, kai reikia įvertinti automobiliui padarytą žalą. Taip pat turtas gali būti vertinamas ir lyginamuoju būdu, kai daikto vertė apskaičiuojama pagal tai, kokia yra panašių objektų vertė rinkoje ir kokiomis kainomis jie yra perkami bei parduodami.

Kaip pasirinkti patikimą vertintoją?

Jeigu Jums reikalingas kilnojamo turto vertinimas, pirmiausia, įsitikinkite, kad vertintojas, kurį norite žusakyti, tokį vertinimą atlieka. Pavyzdžiui, jeigu Jums reikalingas technikos vertinimas, įsitikinkite, kad tokią paslaugą vertintojas teikia.Nes pasitaiko atveju, kai vertintojai specializuojasi transporto vertinime ir gali įvertinti ne bet kokį kilnojamą turtą. Taip pat nepamirškite pasidomėti, ar vertintojas yra patikimas, ar jo buvė klientai paliko rekomendacijas.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.