Ką reikai žinoti apie valgomojo ir pusbario kėdes?

Baro ir pusbario kėdės vis dažniau sutinkamos šiuolaikiniame interjere: klientai dažnai renkasi tokius neįprastus baldus, nes jie ne tik padaro virtuvę ir valgomąjį stilingą ir jaukų, bet ir taupo vietą. Tačiau  baro  kėdės yra gan aukštos ir ne visiems tinka , todėl gamintojai klientams siūlo pusbario kėdes – jos yra žemesnės ir patogesnės, tačiau jokiu būdu nėra blogesnės, nei baro kėdės.

Savybės

Pusbario kėdės tai virtuvės baldai, kurie naudojami kartu su pusbario stalu ar virtuvės sala. Tai puikus pasirinkimas ir tinka dekoruoti virtuvės zoną mažuose butuose, kur nėra daug vietos, nes standartinės valgomojo kėdės užima daug daugiau vietos.

Pagrindinis skiriamasis pusbario kėdės bruožas yra jos aukštis: jei standartinės baro kėdės prisėdimo aukštis prasideda nuo 70 cm, tai pusbario kėdės prisėdimo aukštis yra 60–70 cm. Dėl šios savybės pusbario kėdės yra daug patogesnės vaikams ir vyresniems žmonėms, nes ant jų galima daug lengviau prisėsti.

Pusbario kėdės gaminamos iš skirtingų medžiagų. Pigiausi variantai gaminami  iš plastiko, tačiau tai nėra pats patvariausias variantas. Kėdės gaminamos iš medžio yra brangesnės, tačiau laikomos saugesnėmis ir ilgaamžiškesnėmis . Kėdės su įvairiais apmušalais ir chromuotomis kojomis yra populiariausios, nes puikiai tinka prie bet kokio interjero, taip pat galima pamiršti apie jų keitimą, nes jos tarnaus ilgai.

Pusbario kėdės bute: kaip jas derinti?

Dauguma šiuolaikinių dizainerių patars pasirinkti pusbario kėdes pagal namuose vyraujantį interjerą, tačiau, kaip rodo praktika, grožio ir interjero samprata kiekvienam iš mūsų yra labai skirtinga.

Bet tai tikrai nėra problema, nes šis baldas jau seniai yra paklausus pasaulinėje rinkoje, o tai reiškia, kad žemų pusbario kėdžių asortimentas yra gana didelis. Visada atkreipkite dėmesį prieš renkantis kėdes į namus:

• 60-70 cm kėdės puikiai tiks pusbario stalui arba virtuvės salai, kurių aukštis 90 – 100 cm.

• pusbario kėdės su žemais atlošais ir su porankiais. Jos gali būti medinės, metalinės, ir net plastikinės. Patogus variantas žmonėms kurie ieško komforto ir daug laiko praleidžia sėdėdami prie stalo.

Pagrindinės atrankos taisyklės:

Pasirinkę pusbario kėdes, dauguma žmonių atkreipia dėmesį tik į išvaizdą, tačiau negalima pamiršti ir kitų niuansų:

• aukštis. Paprastai optimalus skirtumas tarp stalo aukščio ir kėdės prisėdimo aukščio 25-35 cm. Jei kėdės modelis  turi aukščio reguliavimo funkciją, tada nereikia jaudintis, nes kėdę visada galite susireguliuoti;

• iš kokios medžiagos pagaminta kėdė, nes nuo to priklauso praktiškumas, ilgaamžiškumas ir produkto kaina;

• dizaino ypatybės, pavyzdžiui, pusbario kėdė su keturiomis kojomis bus stabilesnė, o kėdė  su porankiais ir atlošu leis jums jaustis komfortiškai prie stalo.

Kalbant apie spalvas ir atspalvius: dažniausiai  kėdės derinamos prie bendro buto ar namo interjero. Minkštos dalies spalvų pasirinkimas yra labai platus. Kėdės karkasas taip pat derinamas prie Jums norimų namuose dizaino elementų. Vienas populiariausių šiuo metu dizaino elementų namuose juodo metalo ar aukso atspalvio detalės. Jų taip pat yra įvairių atspalvių, blizgumo ar matiškumo.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.