Rinkdamiesi vonios ar dušo maišytuvus, šiais laikais turime daugybę skirtingų variantų – skiriasi ne tik jų dizainas ar montavimo būdai, bet ir tam tikri technologiniai sprendimai. Pastaruoju metu itin daug dėmesio susilaukia termostatiniai vandens maišytuvai, kurie gali pasiūlyti ne vieną solidų pranašumą. Šį kartą iš arčiau susipažinsime su jų veikimo principu ir aptarsime pagrindines šios įrangos savybes.
Termostatinių vandens maišytuvų veikimo principas
Tam, kad geriau suprastumėte šios įrangos privalumus, pirmiausiai pravartu susipažinti su jos veikimo principu. Tokie maišytuvai turi termostatinį vožtuvą, kuris yra atsakingas už vandens temperatūros kontroliavimą. Jūs iš anksto pasirenkate, kokios vandens šilumos pageidaujate, o jis sumaišo karštą ir šaltą vandenį iki reikiamos temperatūros – tuomet iš krano iš karto bėga numatytos temperatūros vandens srovė.
Be to, tokie prietaisai reaguoja į netikėtus slėgio ar temperatūrų pokyčius. Jie galimi tuo atveju, jeigu Jums maudantis kiti namiškiai įjungs indaplovę ar skalbimo mašiną, arba nuleis vandenį – dažniau su tokiomis problemomis susiduriama tuomet, kai vandentiekio sistema yra senesnė. Tačiau naudojant termostatinį maišytuvą, apie jas bus galima pamiršti.
Pagrindiniai privalumai
Dėl prieš tai aptartos veikimo technologijos, šio tipo vandens maišytuvai gali pasiūlyti šiuos privalumus:
- Komfortas. Kadangi visų maudynių metu mėgausitės vienoda, pačių patogiai nustatyta temperatūra, tikriausiai net nereikia sakyti, kaip tai paveiks Jūsų prausimosi kokybę. Tuo labiau, kad net ir tuomet, jei vandens tiekimą trumpai sustabdysite, vėl įjungę maišytuvą, iš karto galėsite mėgautis ta pačia vandens šiluma – papildomai laukti nebereikės. Jums taip pat nebereikės galvoti apie slėgius ir apie tai, ką su vandeniu dabar veikia kituose kambariuose esantys namiškiai – bus galima maksimaliai atsipalaiduoti ir mėgautis kasdienėmis procedūromis.
- Saugumas. Tokie maišytuvai yra sukurti taip, kad neleistų mums nusiplikyti odos: jei nutrūktų šalto vandens tiekimas, automatiškai būtų sustabdyta ir karšto vandens srovė. Be to, jie aprūpinti saugos sistema, kuri neleidžia vandens temperatūrai viršyti 38 laipsnių – didesnė jos kaitra nebėra saugi mūsų odai, o ypač tiems, pas kuriuos ji yra jautresnė. Be to, kai kurių modelių korpusai yra padengti vėsiais, nuo nudegimų saugančiais paviršiais, o kiti turi papildomus mygtukus, užfiksuojančius pasirinktą temperatūrą. Dėl šių priežasčių tokia įranga mėgstama tuose namuose, kuriuose vonios kambariu naudojasi maži vaikai ar senjorai.
- Ekonomiškumas. Kartais net nesusimąstome, kiek daug vandens išleidžiame veltui, laukdami, kol jo temperatūra taps komfortiška kūnui. Tačiau pasirinkus šio tipo įrangą, veltui jo švaistyti nebereikės: maloni vandens srovė kūną pasieks vos per keletą sekundžių. Tai reiškia, kad ilgainiui pavyks optimizuoti vandens išteklių sunaudojimą – teigiami pokyčiai turėtų atsispindėti ir Jūsų sąskaitose. Teigiama, kad galima sutaupyti apie 40-50 procentų vandens, tačiau tai priklauso nuo konkrečių šeimos įpročių.
Ar termostatiniai maišytuvai turi trūkumų?
Kiekvienas įrenginys turi tiek pliusų, tiek ir minusų – termostatiniai maišytuvai šiuo atžvilgiu taip pat nėra išimtis. Lyginant juos su standartiniais prietaisais, nesunku pastebėti, kad šio tipo įrenginiams prireikia didesnių pirminių investicijų. Visgi, žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos, dėl galimybės sumažinti vandens išteklius, jos turėtų pakankamai sparčiai atsipirkti. Tokia technologija gali nesusižavėti ir tie, kurie mėgsta šaltą ar kontrastinį dušą: nors galėsite pasirinkti žemesnę vandens temperatūrą, jis vis vien nebus toks šaltas, kaip įprastai.
Akivaizdu, kad termostatiniai maišytuvai dušui ar voniai iš tiesų yra verti dėmesio. Jie turėtų patikti kiekvienam, norinčiam vonios kambaryje sukurti kuo patogesnę ir ekonomiškesnę aplinką.