Ką daryti, kad verslas nestabčiotų?

buhalteriai

Audita.lt – verslui naudingos paslaugos. Čia puikiai sąveikauja teisiniai ir buhalteriniai klausimai ir, žinoma, atsakymai į juos.

Verslas – toks dalykas, kurį norisi prognozuoti, bet nuspėti yra sunku. Gal todėl apie gerus verslininkus sakoma, kad jie turi talentą. Tačiau esama ir daug situacijų, kai, pavyzdžiui, vieną mėnesį sekasi, kitą mėnesį jau nelabai, trečią mėnesį vėl įsivažiuojama, ketvirtą prognozės išvis neaiškios… Todėl verta aptarti keletą dalykų, padedančių įmonei ne tik nestabčioti, bet ir išlaikyti geriausią kryptį.

Buhalterija – ne tik prievolė, bet ir nauda

Buhalterija dažnokai suvokiama kaip prievolė, bet neatsižvelgiama į naudą. Pliusas jau vien tai, kad pasamdžius gerą buhalterį kiti darbuotojai gali įsigilinti į savo užduotis ir nesiblaškyti. Taip pat buhalterija yra susijusi su analize – kai viskas tinkamai suskaičiuota, galima nagrinėti įmonės pelno ir nuostolių viražus. O tai padeda dėlioti ateities planus. Kai buhalteriniai reikalai tvarkomi apgalvotai bei atsakingai, nelieka betvarkės, verslo aplinka tampa žymiai produktyvesnė.

Įsivaizduokite, kad turite įgyvendinti dešimt skirtingų uždavinių, bet prieš jus sukrautos trys krūvos popierių ir dar primėtyta neaiškių lapelių su pastabomis. Vien ką nors pradėti pasirodys baugu, jausmas lyg eitum į mišką per audrą. O kai ant stalo keletas lapų ir aiškūs uždaviniai, dirbti malonu, pradėti nesudėtinga, atidėlioti nesinori.

Vienas iš nemalonių variantų – apleista buhalterija. Tada ir patiems buhalteriams visuma nepasirodo patraukli. Vis dėlto jie imasi darbo, ir buhalterijos vairas vėl nustatomas tiksliai. Metaforiškai kalbant, kai kas nors uždelsta ar netinkamai sutvarkyta, tai panašu į kreivai uždėtą automobilio vairą – ratai tiesiai, o vairas įstrižai.

Kad verslas nebūtų panašus į automobilį plikomis padangomis, visuomet svarbu prisiminti: buhalterija yra tai, ką žmonės vadina prioritetu. Kad verslas neprimintų aprūdijusios mašinos kiaurais slenksčiais, svarbu žinoti štai ką: nepaprastai geras dalykas yra laiku ir profesionaliai tvarkoma buhalterija. O šnekant rimtai… buhalterija ir privalo būti tvarkoma laiku bei profesionaliai. Juk tai ne vien prievolė, bet ir nauda.

Kyla klausimų? Užsukite į Audita.lt. Nepriklausomai nuo to, kas aktualu (teisinės ar mokesčių paslaugos), jei yra klausimas, yra ir atsakymas į jį.

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.