Jūrų kiaulytės priežiūra ir šėrimas: pataria veterinarijos klinika

veterinarijos klinikaJūrų kiaulytės kilmės vieta – dailusis Andų kalnų regionas. Tiesa, čia kiaulytės auginamos maistui. Manoma, kad kaip naminiai gyvūnėliai jūrų kiaulytės buvo pradėtos auginti jau XVI amžiuje ir netrukus tapo itin geidžiamu augintiniu visoje Europoje. Jūrų kiaulytės yra aktyvios dienos mietu, o naktį ilsisi, todėl gyvūnėlius vertina vaikai ir daug laiko namuose praleidžiantys žmonės. Be to, jūrų kiaulytės yra labai protingi ir taikūs gyvūnai, kurie greitai prisiriša prie žmogaus. Jas galima mokyti atlikti tam tikras užduotis, pvz., atbėgti gyvūną pakvietus. Veterinarijos klinika teigia, kad tinkamai prižiūrimos augintinės gali išgyventi iki 8–10 metų.

Gyvenimo sąlygos ir narvelis

Jūrų kiaulytės nemėgsta būti vienos, todėl geriausia jas auginti grupelėmis. Nepamirškite, kad šis gyvūnėlis yra gana didelis, todėl jo narvelis turi būti erdvus ir jaukus, kad jūrų kiaulytė galėtų laisvai judėti. Narvelio dugną išklokite medžio drožlių granulėmis, smulkintu popieriumi ar stambiomis pjuvenomis. Narvelį laikykite gerai vėdinamoje patalpoje, tačiau saugokite augintines nuo skersvėjo, kadangi jūrų kiaulytės gali greitai peršalti. Veterinarijos klinika pataria jūrų kiaulyčių narvelį valyti kasdien, pašalinant priterštą kraiką ir maisto likučius. Kas savaitę ar kelias reikėtų narvelio dugną išplauti. Pasirūpinkite augintinės gyvenimo sąlygomis – įrenkite tunelius ir slaptas užuovėjas, kuriose jūrų kiaulytė galėtų pasislėpti. Į narvelį visuomet dėkite pakankamą kiekį šieno – jūrų kiaulytės ne tik jį ėda, bet ir pasidaro iš jo jaukų guolį.

Mityba

Jūrų kiaulyčių mitybos racioną sudaro šienas, grūdai ir daržovės. Pagrindinę mitybos dalį turi sudaryti specialiai šioms augintinėms paruoštas sausas ėdalas. Parduotuvėje pirktus mišinius paskaninkite daržovėmis ir vaisiais, pvz., morkomis, obuolių gabaliukais, kiaulpienių lapais ir t. t. Jūrų kiaulytes reikėtų šerti kelis kartus per dieną, geriausia – tuo pačiu laiku. Geriamą vandenį būtina keisti kasdien.

Priešingai nei kiti gyvūnai, jūrų kiaulytės nesugeba pasigaminti vitamino C, todėl privalo jo gauti su ėdalu. Veterinarijos klinika teigia, kad vienas iš būdų reikiamo vitamino gavimui yra specialūs lašiukai, įlašinami į vandenį.

Nepamirškite, kad jūrų kiaulyčių dantys auga visą laiką, todėl augintinėms būtina duoti kietesnių skanėstų, skirtų graužimui, pvz., specialią druską ar medžių šakeles. Labai svarbus mitybos elementas yra šienas, kuris padeda palaikyti tinkamą žarnyno veiklą. Tiesa, būkite atsargūs – neapdairus jūsų ar pačios jūrų kiaulytės elgesys gali tapti įvairių traumų priežastimi, pvz., augintinė gali susižeisti akį.

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.