Javų kombaino pasirinkimas

naujausi javų kombainai Kiekvienais metais Lietuvos žemdirbiai javapjūtės laukia nekantraudami ir tuo pačiu su nerimu. Didžiausią įtaką derliaus gausumui lemia oras, kuris deja, ne visada toks, kokio galime tikėtis. Naujausi javų kombainai įprastus darbus padaro kur kas greičiau, paprasčiau ir kokybiškiau, tad kokybiškos technikos turėjimas yra neatsiejamas nuo darbų.

Pradedantieji ūkininkai dažniausiai turi tiek daug klausimų, kad renkantis kombainą konsultacija su pardavėju yra būtina. Tiesa, net ir ilgus metus ūkininkaujant naudinga pasitarti su vadybininku, kadangi jis seka inovacijas ir gali pasiūlyti naujausią įrangą.

Javų kombaino pasirinkimas pagal kainą

Juokaujama, kad kai barakuda sužinojo, kad kombainas kainuoja kelis šimtus kartų daugiau nei naujas BMW – pradėjo vyro ieškoti laukuose. Išties, tokios įrangos kaina yra didelė, tačiau nusprendus įsigyti jau žinoma, kad investuoti teks. Aišku, yra didelis skirtumas, ar reikia mokėti pusę milijono, ar ketvirtį jo, tad natūralu, kad žiūrima pagal kainą.

Tiksliai žinant, kokio pobūdžio javų kombainas Jums yra reikalingas – galima palyginti kuo daugiau variantų ir išvesti vidurkį – kiek daugmaž įranga kainuoja. Taip pat reikia nepamiršti, kad skaičiuojant kainą svarbu išsiaiškinti, ne tik kiek kainuos pat kombainas, tačiau ir kokios yra jo išlaikymo išlaidos. Jeigu Jums reikalingi priedai būtinai įvertinkite, kiek papildomai jie Jums kainuos.

Galingumas

Tai antrasis kriterijus, kuris dažniausiai įvertinamas, kuomet reikia tinkamiausio kombaino. Kuo įranga yra galingesnė – tuo greičiau darbai bus atlikti. Tačiau tuo pačiu dažniausiai tokie kombainai reikalauja ir daugiau kuro, tad būtinai pagalvokite, ar pirkdami galingesnį greičiau atliksite darbus ir pavyks sutaupyti. Įvertinus, kokio dydžio plotus turite, kuriuos reikia sutvarkyti – ieškokite ir atitinkamo galingumo įrangos.

Dydis ir vienu metu sutvarkomi javai

Naujausi javų kombainai kuriami taip, kad atitiktų ūkininkų poreikius. Natūralu, kad didžiausias jų yra už mažą kainą atlikti kuo daugiau darbų. Tam puikiai tinka didelius kūlimo aparatus turintys kombainai, kurie vieno važiavimo metu gali susitvarkyti su labai dideliu kiekiu javų. Tiesa, pliusas tas, kad dažniausiai patys kombainai nėra dideli. Kuo toliau, tuo ūkininkai reiškia norą, kad moderni ir galinga technika būtų kuo mažesnė. Paprasčiausiai surasti tokiai vietą yra kur kas paprasčiau. Juk šiuo metu ne tik labai stambūs ūkininkai perka modernią techniką. Net ir mažiau žemių turintys žmonės nori dirbti patogiai ir išgauti kokybišką derlių.

Išlaikymo kaštai

Žinoma, laikas paskaičiuoti, kiek pinigų investuosite į tai, kad technika būtų išlaikoma. Reikia įvertinti, kaip konkretaus gamintojo kombainas dažnai genda (tokią informaciją galite atrasti internete). Taip pat pasižiūrėti, kokie tepalai yra reikalingi ir tuo pačiu kiek kuro kombainas reikalauja, kad kokybiškai veiktų. Išlaikymo investicija turėtų būti net labiau vertinama nei kad pačios įrangos kaina. Juk kombainas tarnaus Jums ilgus dešimtmečius.

**

Jeigu nežinote, kokie naujausi javų kombainai Jums labiausiai tiktų – naudinga pasitarti su profesionalais, kurie parduoda įrangą. Jie atsakys į visus Jums aktualius klausimus ir padės pasirinkti. Juk gera įranga užtikrina ir kokybiškus darbus.

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.