Interjero dizainas: keletas patarimų originaliam būsto interjero kūrimui

Ilgą laiką vyravo stereotipinė nuomonė, kad būsto interjero dizaino kūrimas yra sunkiai finansiškai įkandama prabanga, tačiau šiandien vartotojų požiūris keičiasi. Vis daugiau vartotojų supranta, kad originalus ir šiuolaikines tendencijas atitinkantis interjero dizainas gali būti prieinamas ir lengvai pasiekiamas kiekvienam būsto savininkui.

Nesudėtingų sprendimų, kuriuos pasitelkus galima sukurti nepriekaištingą interjero dizainą, yra galybė, todėl šiandien norime jums pateikti kelias naudingas įžvalgas.

Atraskite savo stilių

Pradžioje galite net nenumanyti, kokio būsto interjero norite. Tam, kad suprastumėte, koks yra jūsų tikrasis stilius, vertėtų pasitelkti klaidų ir bandymų metodą, t.y. išbandyti įvairius stilius ir pasikartojančių bandymų keliu atrasti tą, kuris jums tinka labiausiai.

Tačiau nemanykite, kad atrastas stilius bus amžinas – jis gali nuolat keistis ir priklausyti nuo kiekvieno naujo jūsų gyvenimo etapo. Ši dinamika ir yra vienas smagiausių interjero kūrimo aspektų, kuris užtikrina, kad jūsų būstas jums niekada nepabos!

Sudarykite interjero dizaino planą

Nepaisant to, ar planuosite kreiptis į interjero dizainerį, ar visą (arba dalį) interjero bandysite kurti patys, visuomet svarbu laikytis tam tikro proceso ir sekos. Todėl naudinga sudaryti bent jau preliminarų interjero dizaino planą (net jei pradžioje jis bus kiek abstraktus), kuriame būtų aiškiai matomas ir galutinio dizaino rezultatas.

Tokiame interjero dizaino plane reikėtų numatyti darbų apimtis, pateikti informaciją apie patį projektą, savo norus, pageidavimus, idėjas, darbų įgyvendinimo terminus ir biudžetą. Šiame planavimo etape turite suteikti sau daugiau kūrybinės laisvės ir apsvarstyti visus įmanomus variantus – pradedant naujomis interjero detalėmis ir baigiant netradicinėmis medžiagomis ar jūsų svajonių idėjomis.

Naudokitės pavyzdžiais

Interjero dizaino kūrimo pradžioje pavyzdžiai yra labai naudinga priemonė, padedanti pasisemti naujų idėjų ir suprasti, kokie variantai yra prieinami ir kuriuos būtų verta apsvarstyti. Net jei turimi pavyzdžiai neatitiks visų jūsų lūkesčių, jais galite pasinaudoti kaip gairėmis rinkdamiesi tinkamas spalvas ir tekstūras.

Pavyzdžiui, pasirinkus tam tikrą audinį, užsisakykite jo bent keliais metrais daugiau. Tokiu būdu jausitės saugiau, jei darbų procese kiltų nenumatytų situacijų, dėl kurių pasikoreguotų jūsų planai. Turėdami papildomų pavyzdžių, išvengsite blaškymosi, rinkdamiesi geriausiai tarpusavyje derančius interjero dizaino elementus.

Sluoksniuokite apšvietimą

Originalus būsto interjeras neįsivaizduojamas be daugiasluoksnio apšvietimo sprendimų, suteikiančių galimybę jį valdyti skirtingu paros metu ir atsižvelgiant į individualias aplinkybes. Paprastai daugumai būsto erdvių reikia trijų tipų apšvietimo:

  • Bendrasis arba aplinkos apšvietimas – patalpą apšviečia pakankamai tolygiai;
  • Užduočių arba darbo zonos apšvietimas – tai kryptiniai ir reguliuojami šviesos šaltiniai, pvz., stalinė lempa, skaitymui skirta lempa ir kt.;
  • Akcentinis apšvietimas – naudojamas apšviesti ir pabrėžti išskirtines patalpoje esančias interjero detales, pvz., meno kūrinius.

Todėl, formuojant savo būsto vidaus interjerą, labai svarbu nepamiršti apšvietimo sluoksniavimo ir skirtingas erdves apšviesti įvairiais šviestuvais bei lempomis.

Supraskite savo būsto erdvę

Prieš imantis kurti būsto interjerą, labai svarbu suprasti jame esančios erdvės dydį. Kai būstas yra tuščias, tai padaryti nėra labai paprasta, nes būna sunkiau įsivaizduoti, kaip jis atrodys, kai bus užpildytas baldais ir interjero detalėmis. Todėl tam puikiai pravers įvairūs pagalbiniai objektai (net ir didelės kartoninės dėžės), išdėstant juos skirtingose būsto vietose, imituojant tam tikrus baldus ir atskiras zonas. Pagrindinis tikslas – išsiaiškinti, ko jums iš tikrųjų reikia.

Interjero dizainą kurkite kruopščiai ir atsakingai

Žinoma, šie patarimai, kaip kurti interjero dizainą, nėra vieninteliai, kuriais verta pasinaudoti. Todėl, prieš įsigydami tam tikras interjero detales, nepamirškite jas apžiūrėti ir atidžiai įvertinti, o jei yra galimybė – prieš perkant išbandyti savo namuose. Renkantis baldus, reikėtų pagalvoti ne tik apie estetinį vaizdą, bet ir komforto lygį, atsižvelgiant į skirtingose būsto erdvėse numatomą žmonių srautą ir judėjimo intensyvumą. Būtinai išspręskite daiktų laikymo klausimą – taip sumažinsite chaosą ir netvarką.

Sprendimų, kuriuos galite ir turite pasitelkti, yra daugybė, tačiau svarbiausia tai daryti  kruopščiai, atsakingai ir neskubant. Siekiantiems optimalaus rezultato ir norintiems nuo savo pečių nusimesti visus rūpesčius, visuomet verta apsvarstyti galimybę kreiptis į interjero dizainerius.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.