Ilgalaikiai ar pusiau ilgalaikiai plaukų dažai – ką pasirinkti?

plaukų priežiūta priemonės plaukų dažymui klipshop.ltUžsimanius pakeisti ar atnaujinti plaukų spalvą tenka rinktis iš dviejų variantų – keliauti į grožio saloną arba tai atlikti namuose. Žinoma, pirmiausia reikia išsirinkti ne tik spalvą, bet ir plaukų dažų tipą, priklausomai nuo to, kokio efekto yra siekiama. Pasirinkimas ne tik prekybos centrų lentynose, bet ir specializuotose parduotuvėse išties didžiulis, tad pasiklysti renkantis tikrai paprasta. Purškiami plaukų dažai bei nuplaunami plaukų dažai puikiai tiks toms, kurios nori išmėginti visiškai naują įvaizdį ar tiesiog pasipuošti laukiniam vakarėliui. Tuo tarpu renkantis ilgalaikius plaukų dažus galima rinktis tiek iš ilgalaikių, tiek ir iš pusiau ilgalaikių dažų asortimento. Tačiau kuo jie skiriasi ir kurie iš jų yra sveikesni bei mažiau kenksmingi plaukams?

Nors plaukų dažymo procesas visais dažais yra vienodas, tačiau pagrindinis skirtumas tarp ilgalaikių ir pusiau ilgalaikių plaukų dažų – dažų veikimas. Ilgalaikiai dažai plauką nudažo iš vidaus – tam tikros medžiagos atveria plauko struktūrą ir dažai tolygiai pasiskirsto plauko viduje. Tuo tarpu, pusiau ilgalaikiai plaukų dažai nereikalauja prasiskverbimo į plauką ir padengia tiesiog plauko paviršių, suteikdamas ne tik spalvą, bet ir blizgesį. Skiriasi ir plaukų dažų sudėtis – pusiau ilgalaikiai plaukų dažai savo sudėtyje neturi stiprių cheminių medžiagų, tokių kaip amoniakas, o jų sudėtyje esančios natūralios medžiagos ir specialūs aliejai padeda suteikti plaukams gyvybingumo jų nepažeidžiant. Nereikėtų manyti, jog pusiau ilgalaikių plaukų dažų suteikiama spalva yra trumpalaikė – dėka įvairių natūralių ekstraktų šio tipo dažai laikosi tikrai pakankamai ilgai, tačiau ryškios spalvos ilgainiui ima blukti ir tenka spalvą atnaujinti.

Norint keisti esamą plaukų spalvą arba norinčioms paslėpti žilus plaukus, neabejotinai teks rinktis ilgalaikius plaukų dažus, mat pusiau ilgalaikiai dažai nepadengia žilų plaukų. Nors ilgalaikiai dažai yra agresyvesni ir labiau kenkia plauko struktūrai, tačiau nereikėtų nusiteikti, kad plaukų dažymas yra kenksmingas. Anaiptol, profesionalūs plaukų dažai būna praturtinti įvairiomis naudingomis medžiagomis, kurios skatina greitesnį plauko atsigavimą. Todėl norint, kad ne tik plaukų spalva būtų graži ir ilgalaikė, bet ir plaukai liktų sveiki – derėtų rinktis plaukų priežiūros priemones, skirtas profesionalams. Juk plaukai, kaip ir visas žmogaus kūnas, reikalauja investicijų.

Žinoma, yra ir alternatyvių priemonių, tokių kaip Henna Plus plaukų dažai arba augaliniai dažai plaukams. Jos žymiai mažiau kenkia plaukams, tačiau taip pat nedengia žilų plaukų. Vienintelio teisingo atsakymo į  klausimą, kuriuos gi plaukų dažus rinktis, nėra. Taigi renkantis plaukų dažus, derėtų pasikonsultuoti su specialistais – plaukų stilistais ar plaukų priežiūros priemonių pardavėjais. Jie galės parekomenduoti geriausius plaukų dažus, kurie padės pasiekti norimą rezultatą. Juk kur kas geriau yra norimą plaukų spalvą be vargo pasiekti iš pirmo karto, nei alinti plaukus kaskart naudojant skirtingus ir ne visuomet kokybiškus plaukų dažus.

 

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.