Įdomūs faktai apie Užgavėnes

receptaiDaugelis galvoja, kad Užgavėnės – lietuviška šventė. Taip, mes jau turime savas tradicijas ir tradicinius patiekalus, tačiau apskritai ši šventė yra minima ne vienoje pasaulio valstybėje. Žinoma, skirtingos tautos ją mini ir skirtingu laiku bei skirtingomis priemonėmis. Pavyzdžiui, lietuviška šventė neįsivaizduojama be Morės deginimo, o Užgavėnių blynai tampa simboliu, kuriuos visi gamina savo namuose.

Užgavėnių blynai, tiesa, valgomi ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose pasaulio valstybėse. Tokia tradicija gyvuoja jau daugiau nei 1000 metų, tad per šią šventę neišsikepti blynų yra tikra nuodėmė.

Jeigu Užgavėnės Jums atrodo labai smagi šventė, tokiu atveju siūlome susipažinti su tradicijomis, kurias turėtumėte propaguoti šios šventės metu. Juk kuo aktyviau – tuo smagiau.

  • Priimta, kad tradicinė šios šventės spalva yra purpurinė, kurią reikia naudoti tiek dekoruojant blynus, tiek renkantis aprangą. Taip pat siūlome turėti ir auksinės spalvos akcentų, kurie simbolizuoja turtus. Daugelis žmonių tokią dieną linkę užsidėti kuo daugiau papuošalų, taip siekdami parodyti savo turtus arba parodijuoti romus, kurie mūsų šalyje tapo dažniausiai pasirenkamu „veidu“.
  • Užgavėnių blynai yra tradicija ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose pasaulio šalyse. Dažniausiai kepami tradiciniai blynai, kurie apliejami glaistu, tačiau Užgavėnių blynų receptų yra gana nemažai, todėl virtuvėje galite improvizuoti. Blynais reikia vaišinti savo artimuosius ir kaimynus. Tuomet pavasaris ateis greičiau.
  • Turbūt pats garsiausias Užgavėnių karnavalas yra Rio de Žaneire. Jeigu tik turite galimybę – būtinai ten keliaukite ir stebėkite nuostabų karnavalą, kurio metu žaižaruoja nuostabi muzika, ryškios spalvos ir daug linksmų veidų.
  • Nuostabu tai, kad Užgavėnės švenčiamos net ir Rusijoje, o to daugelis mūsų nežino. Kartais šią šventę jie paprasčiausiai vadina blynų diena. Tiesa, tai ne visiškai diena, kadangi ši šventė trunka net ilgiau nei vieną savaitę. Kai kuriuose šalies regionuose taip pat deginama Morė.
  • Lietuviai taip pat kiekvienais metais rengia kanapinio ir lašininio kovas, kurios visada baigiasi taip pat. Visgi, tai dar viena tradicija perduodama daugelyje metų iš kartos į kartą.

Užgavėnės yra nuostabi pavasario sutiktuvių šventė. Labai svarbu saugoti savo tradicijas ir jas minėti taip, kaip minėjo mūsų senoliai.

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.