Įaugęs kojos nagas – kokio gydymo imtis?

įaugęs kojos nagas, gydymasDaugeliui yra tekę patirti įaugusio nago skausmus. Ši problema gali ištikti ne tik nesilaikant nagų priežiūros taisyklių (pvz.: juos neteisingai kerpant, užapvalinant kraštus), tačiau ir dėl įvairių kitų priežasčių, tokių kaip traumos, per ankšta avalynė ar net pakartotinas kamuolio spardymas! Deja, įaugusio nago gydymas nėra paprastas.

Jei kamuoja įaugęs kojos nagas, gydymas gali būti įvairus. Dažniausiai gydymo būdai yra skirstomi į konservatyvius ir nekonservatyvius. Konservatyvus įaugusio kojos nago gydymas – tai neinvazinės procedūros, padedančios grąžinti nagui anatominę kryptį ir išvengti tolesnio nago įaugimo. Deja, tokios priemonės ne visada yra tinkamos. Kartais tenka imtis operacinio gydymo – pašalinti įaugusią nago dalį, taip panaikinant skausmo priežastį.

Neretai įaugusio kojos nago gydymui imamasi ir liaudies medicinos bei namų sąlygomis naudojamų būdų. Viena pirmųjų pagalbų – nago mirkymas šiltame vandenyje keletą kartų per dieną. Dažnai imamasi ir radikalesnių priemonių, tokių kaip įaugusio krašto pakėlimas. Pastaroji procedūra, ypač jei atliekama aštriais įrankiais, gali sukelti dar rimtesnių problemų – infekuoti žaizdą ir sukelti uždegimą. Viena iš tinkamesnių namų priemonių įaugusio kojos nago gydymui yra nago pakėlimas vatos gabalėliu, kasdien jį keičiant. Manoma, jog šiuo būdu galima atstatyti pirminę nago augimo kryptį.

Visgi patikimiausias įaugusio kojos nago gydymas turėtų būti patikėtas profesionalams. Nors į gydytojus dažniausiai kreipiamasi nagui supūliavus, patinus bei paraudus, reiktų suskubti pasikonsultuoti anksčiau. Kitu atveju operacija gali būti neišvengiama. Dažniausiai tokios operacijos atliekamos su vietine nejautra, nukerpant įaugusią nago dalį ir ją pašalinant. Kartais norint apsaugoti pacientus nuo pakartotinio nago įaugimo imamasi ir nago šaknies pašalinimo – tai neleidžia nagui įaugti dar kartą.

Nepaisant įvairių įaugusio nago gydymo galimybių ir būdų, sėkmingiausias gydymas visuomet yra prevencija. Verta ankštus batus pakeisti laisvesne, kojos nevaržančia avalyne, saugoti pėdas nuo sužalojimų ir traumų bei naudotis profesionaliomis pedikiūro paslaugomis, o pajutus pirmuosius įaugančio nago simptomus kreiptis į gydytojus, kurie pritaikys jums tinkamiausią gydymą.

 

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.