Atidžiai apsvarstykite, ko siekiate. Nesvarbu, ar turite idėją galvoje, ar ne, gali būti naudinga išsiaiškinti idealų kelią jūsų įmonei. Tinkamas planavimas ir pastangos yra absoliučiai būtinos. Galų gale, verslui reikia kruopštaus dėmesio ir daug indėlio, kad jis būtų sėkmingas. Pasirinkite tinkamą teisinę struktūrą. Vienas iš svarbiausių žingsnių, kurį reikia išsiaiškinti pradiniuose verslo formavimo etapuose, yra sužinoti ir pasirinkti jūsų poreikius atitinkančią teisinę struktūrą. Jei iš pradžių tai neatrodo svarbu, atsižvelkite į tai, kad nuo to priklausys tokie veiksniai, kaip jums reikės dokumentų, ar galėsite samdyti darbuotojus ir net mokėti mokesčius, taip pat daugelį kitų teisinių aspektų.
Dviejų ar daugiau verslo žmonių, siekiančių pelno, asociacija. Partnerystes galima sukurti su nedideliu formalumu, tačiau kadangi dalyvauja daugiau nei vienas asmuo, reikėtų sudaryti partnerystės sutartį. Partnerystės sutartyje nustatomos bendrijos sąlygos, įforminant pelno/nuostolių pasidalijimo taisykles, nuosavybės procentus, likvidavimo sąlygos ir valdymo teises, bei kiti dalykai.
Mokesčiai: bendrija yra mokesčius teikiantis subjektas, o ne mokesčius mokantis subjektas. Partnerystė turi pateikti metinę informacijos deklaraciją, kad praneštų apie pajamas ir nuostolius iš operacijų, tačiau ji nemoka pajamų mokesčio. Pelnas ir nuostoliai perduodami savininkams pagal jų pelno pasidalijimo procentus, nurodytus partnerystės sutartyje. Kiekvienas partneris moka mokesčius nuo savo pelno/nuostolių dalies. Atsakomybė: savininkai paprastai turi neribotą asmeninę atsakomybę. Kiekvienas partneris yra solidariai atsakingas už partnerystės įsipareigojimus. Formavimas: paprastai lengva sudaryti, tačiau svarbu, kad partnerystės sutartį sudarytų advokatas. Partnerystės susitarimai nustato partnerystės sąlygas ir paprastai apima tokias temas kaip: Kapitalo įnašai. Pelno/nuostolių paskirstymas. Vadovybės pareigos. Buhalterija. Bankininkystė. Tirpimas. Bendrųjų bendrijų privalumai: MB steigimas gana lengvas ir jį nesunku prižiūrėti. Pelnas ir nuostoliai perkeliami į savininko asmenines mokesčių deklaracijas. Kuriant mažąją bendriją nereikia jokio pradinio kapitalo kaip akcinės bendrovės steigime, taip pat buhalterio vietoje užtenka pasisamdyti įmonę, kuri sutvarkytų visus finansinius aspektus. Steigiant mažąją bendriją, patartina kreiptis į specialistus, kurie jums padėtų su visais reikiamais įmonės steigimo formalumais.