Gertuvės vaikams: patarimai, kaip išsirinkti tinkamiausią gertuvę savo vaikui

Kai ateina metas nutraukti kūdikio žindymą krūtimi ar maitinimą mišinuku iš buteliuko, tai tampa akivaizdžiu priminimu tėveliams, kad kūdikis sparčiai auga. Ir tai yra labai nuostabus bei kartu ypatingai jaudinantis etapas, kuomet suprantame, kad mūsų vaikelis jau labai greitai ims vaikščioti, o tuomet neilgai trukus jau važinės dviračiu ir galiausiai didžiąją laiko dalį norės praleisti lauke su draugais. Nors vis dėlto kai kuriems tėveliams iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad pastarasis etapas dar labai tolimas, kiekvieni tėveliai pripažįsta, kad laikas lekia akimirksniu, todėl dažnai nė nespėjame mirktelėti, kai suprantame, jog mūsų atžala jau tuoj keliaus į pirmąją klasę.

Ir nors laikas lekia labai greitai, todėl kartais nė nespėjame susivokti, jog mūsų vaikas tapo visiškai savarankiškas, vis dėlto kiekvienų tėvelių pareiga užtikrinti kuo geriausias sąlygas savo vaikui ir pasirūpinti, kad kiekviename gyvenimo etape jis turėtų visas būtiniausias ir kokybiškiausias priemones. O kadangi gertuvės yra neatsiejama kiekvieno vaiko kasdienybės dalis, padedanti užtikrinti, kad vaikas gertų pakankamai skysčių ir išlaikytų optimalų hidratacijos lygį, dažnai tėveliams kyla daug klausimų, kuomet tenka ieškoti naujos gertuvės.

Į ką atsižvelgti renkantis gertuvę vaikui

Nors šiuolaikinėje rinkoje gertuvės vaikams pasižymi labai dideliu asortimentu, rinktis pirmos po ranka pasitaikiusios gertuvės tikrai niekuomet nevertėtų. Labai svarbu užtikrinti, kad pasirinkta gertuvė atitiktų jūsų vaiko amžių ir poreikius. Todėl siekdami palengvinti gertuvės vaikui pasirinkimą, sudarėme išsamų patarimų sąrašą, kuris turėtų pagelbėti daugeliui tėvelių.

Vaiko amžius

Ieškodami gertuvės savo vaikui, visų pirma turėtumėte atsižvelgti į jo amžių. Pavyzdžiui, galbūt jūsų kūdikiui yra 6 mėn., todėl jus domina neišsiliejanti gertuvė su šiaudeliu, kuri šviečia tamsoje ir turi ergonomiškos formos rankenėlę, užtikrinančią, kad vaikučiui būtų lengviau laikyti gertuvę? O gal jūsų vaikas jau darželinukas ar mokyklinukas, todėl ieškote didelės talpos gertuvės, kurią būtų patogu laikyti ir kuri turėtų specialų išimamą silikoninį šiaudelį? Atsižvelgiant į tai, koks yra jūsų vaiko amžius, galėsite lengviau sukonkretinti ir gertuvių, iš kurių rinksitės, asortimentą.

Medžiagos

Jei gertuvė yra pagaminta iš plastiko (o tokių šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė), pirmiausia įsitikinkite, kad ji pagaminta iš saugiausio plastiko tritano, kuris neturi nei BPA, nei BPS ar kitų bisfenolių. Taip pat svarbu, kad gertuvės vaikams, kurias nuspręsite pasirinkti, būtų pagamintos ir be ftalatų bei PVC. Atlikti tyrimai parodė, kad BPA gali būti susijęs su padidėjusia nerimo, depresijos ir hiperaktyvumo rizika. Kita dažnai naudojama saugi medžiaga yra silikonas (nors silikoninius šiaudelius gali tekti dažniau keisti, jei kūdikiui dygsta dantukai).

Atsparumas sudužimui

Vienas iš labai svarbių veiksnių, į kurį reikia atsižvelgti renkant gertuvę vaikui, yra gertuvės atsparumas sudužimui ir pratekėjimui. Todėl ieškokite gertuvės, kuri yra labai patvari, nukritusi nesuduš, o jos dangtelis yra itin sandarus, todėl užtikrinama, kad gertuvėje esantis skystis neištekės.

Gertuvės dydis ir forma

Atsižvelgdami į gertuvės pagrindinę paskirtį, turėtumėte nustatyti ir optimaliausią gertuvės dydį bei formą. Pavyzdžiui, jei jūsų vaikas gertuvę su savimi nešasi į mokyklą, ji neturėtų būti labai didelė ir sunki. Be to, ji turėtų būti pakankamai plona bei patogi suimti ir naudoti. Paprastai vaikams rekomenduojama per dieną išgerti apytiksliai 6-8 stiklines vandens, o tai reiškia, kad atsižvelgdami į šią rekomenduojamą normą galite pasirinkti ir gertuvės dydį.

Neišsiliejančios ir nepralaidžios gertuvės

Ne paslaptis, kad vaikai yra mažiau atsargūs ir labiau išsiblaškę, todėl ieškant gertuvės, naudinga dairytis į neišsiliejančias ir nepralaidžias gertuves vaikams. Tačiau nereikėtų pamiršti vienos svarbios detalės – jei kūdikis geria iš buteliuko, sukakus 6 mėn. galite pereiti prie neišsiliejančių mokomųjų puodelių, kad vaikas išmoktų gurkšnoti iš įprasto puodelio.

Gertuvės spalva

Gertuvės vaikams gali būti labai skirtingų spalvų ir dizaino. Nors kai kuriems tėveliams gali atrodyti visiškai nesvarbu, kokio dizaino ar spalvos bus jų vaiko gertuvė, vis dėlto reikėtų atsižvelgti į savo vaiko pageidavimus. Vaikai mėgsta ryškias spalvas, įvairius animacinių filmų personažus ir kitas spalvotas detales. Visa tai gali paskatinti jūsų vaiką mieliau gerti daugiau vandens ir visuomet išlikti hidratuotam.

Temperatūros palaikymas

Labai svarbu, kad vanduo gertuvėje būtų tinkamos temperatūros. Tai galima nesunkiai pasiekti naudojant tinkamai izoliuotą gertuvę, tokiu atveju užtikrinant, kad gėrimas bus arba šiltas, arba šaltas. Žinoma, viskas priklauso nuo jūsų vaiko amžiaus ir poreikių. Nors izoliuota gertuvė turi daugiau privalumų nei neizoliuota, ji bus sunkesnė, todėl gali labiau varginti jaunesnius vaikus. Tuo tarpu vyresnių vaikų izoliuotos gertuvės papildomas svoris tikrai neapsunkins, todėl tai gali būti ypatingai naudingas pasirinkimas vaikui, kuris sportuoja ir kartu su savimi nori turėti šalto ir atgaivinančio vandens.

Gertuvės valymas

Nemažą dalį šiuolaikinėje rinkoje siūlomų gertuvių vaikams galima plauti indaplovėje, tačiau kai kurių gertuvių tokiu būdu plauti negalima. Kaip bebūtų, labai svarbu, kad gertuves tėveliai plautų reguliariai ir tam nepamirštų naudoti šepetėlių, kurių pagalba lengviau pašalintų net ir menkiausius nešvarumus bei nuosėdas. Dažnai tėveliai savo vaikams renkasi gertuves su šiaudeliais, tačiau negalima pamiršti, kad šiaudelius taip pat reikia reguliariai valyti arba keisti naujais. Jei šiaudelius valysite, tam reikės daugiau pastangų. Tuo tarpu, jei nežadate reguliariai valyti šiaudelių, gertuves galite rinktis be jų.

Tarnavimo laikas

Jei investuojate į geros kokybės gertuvę ir tinkamai ja rūpinatės, ji gali tarnauti netgi ne vieną dešimtmetį. Tai taip pat reiškia, kad galėsite apsaugoti ir savo vaikų bei savo pačių (jei gertuve naudositės ir jūs) sveikatą, nes kokybiškose gertuvėse nėra kenksmingų cheminių medžiagų, kurios būdingos pigiems plastikiniams buteliukams. Be to, prisidėsite ir prie mus supančios aplinkos išsaugojimo, nes sumažinsite plastiko atliekų kiekį.

Gamintojo reputacija ir žinomumas

Leisdamiesi į gertuvės vaikams paieškas turėtumėte atsižvelgti ir į gamintojo reputaciją bei prekės ženklo žinomumą rinkoje. Todėl skirkite laiko ir pasidomėkite, kiek metų rinkoje veikia konkretūs gamintojai ir kokie yra jų taikomi gamybos standartai.

Vartotojų atsiliepimai

Galiausiai naudinga peržiūrėti ir vartotojų atsiliepimus, tokiu būdu lengviau atrandant gertuves vaikams, kurias teigiamai įvertino kiti tėveliai. Ir nors kiekvieno vartotojo patirtis ir požiūris gali skirtis, vis dėlto iš didesnės dalies atsiliepimų bei rekomendacijų galėsite paprasčiau susidaryti aiškesnį pirminį vaizdą.

Pabaigai

Kadangi jau ne pirmus metus rinkoje yra siūlomas ypatingai didelis vaikiškų gertuvių asortimentas, natūralu, kad išsirinkti geriausiai tinkančią gertuvę ne visuomet gali būti labai paprasta. Laimei, visi šie patarimai turėtų jums pagelbėti lengviau atrandant tai, kas optimaliausiai tiktų jūsų atžalai.

Jei skirsite pakankamai laiko, palyginsite skirtingus rinkoje siūlomus gertuvių vaikams modelius, atsižvelgsite į jų privalumus ir trūkumus bei didelį dėmesį atkreipsite į gertuvių patvarumą, saugumą, ilgaamžiškumą, patogumą ir medžiagas, iš kurių jos yra pagamintos, galiausiai būsite patenkinti savo priimtu sprendimu, kurį neabejotinai teigiamai įvertins ir jūsų vaikas.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.