Ergonomiška darbo vieta – geresnei savijautai

Reguliuojamo aukščio stalasŠiandien daugelis žmonių didžiąją dienos dalį praleidžia sėdėdami biuruose prie kompiuterių, o ir laisvalaikis dažnai baigiasi tingiu poilsiu ant sofos, priešais televizorių. Toks fizinio aktyvumo trūkumas anksčiau ar vėliau gali neigiamai atsiliepti sveikatai ir gerai savijautai, todėl labai svarbu, kad darbo vietoje būtų užtikrintos patogios darbo sąlygos kiekvienam darbuotojui. Patogios kėdės, reguliuojamo aukščio stalas, erdvios dokumentų spintos ir kiti biuro baldai leidžia sukurti ergonomišką erdvę, kuri turi įtakos ne tik darbuotojo gerai savijautai, bet ir darbo našumui.  Taip, net moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad patogi darbo vieta turi įtakos geresniems darbo rezultatams. Taigi, kaip sukurti ergonomišką darbo vietą, kad darbuotojas jaustųsi patogiai?

Patogi kėdė – sveikam stuburui

Netaisyklingoje padėtyje sėdintis žmogus nuolatos jaučia įtampą nugaros ir pečių srityje, todėl po darbo ar kitos dienos ryte jį gali varginti stuburo ir kaklo skausmai, dėl netaisyklingos sėdėsenos krypsta stuburas, gali pradėti formuotis kupra.  Tad tinkamos biuro kėdės pasirinkimas labai svarbus momentas. Būtina atminti, kad kiekvienas žmogus skirtingas, todėl išmintingiausia pirkti tokias kėdes, kurių aukštis ir atlošo padėtis yra reguliuojama. Jei kėdė turi atramas rankoms, jos taip pat turėtų reguliuotis, nes stambesnis žmogus tikrai jausis labai nepatogiai, jei atramos darbo metu jam remsis į šonus.

Reguliuojamo aukščio stalas – protingas pasirinkimas

Darbo stalas, kaip ir kėdė, turi tikti konkrečiam žmogui, todėl pirkti biuro baldus, nepagalvojus apie darbuotojų patogumą, nėra labai protinga.  Žinoma, baldai pagal užsakymą taip pat didelė prabanga, ypač tuo atveju, jei vyksta nuolatinė darbuotojų rotacija.  Šią problemą lengvai gali išspręsti modernus reguliuojamo aukščio stalas, kurį galima pakelti ar nuleisti. Tiesa, kai kurie reguliuojami darbo stalai turi galimybę pakeisti padėtį, pavyzdžiui, darbastalį galima, pastatyti 45 laipsnių kampu, tačiau tai aktualiau architektams ar inžinieriams, kuriems tenka rengti įvairius brėžinius.

Tinkamas apšvietimas – sveikesnės akys

Kartais bendrojo apšvietimo nepakanka, gali kristi šešėlis, todėl darbuotojo akys, kurios ir taip visą dieną stebi kompiuterio monitorių, patiria didelę įtampą.  Norint, to išvengti, būtina pasirūpinti individualiu apšvietimu, paprasčiau tariant, staline lempa.

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.