Elektronikos parduotuvė – patikima vieta apsipirkti internetu

elektroninė parduotuvė

Prekyba internetu visame pasaulyje išgyvena tikrą aukso amžių. Kiekvieną dieną internete atsidaro vis naujos interneto parduotuvės, siūlančios klientams dar daugiau produkcijos. Lietuviai šioje srityje jau vejasi vakariečius, tad kasmet internetu perka vis daugiau prekių. Vienas iš populiariausių pirkinių – elektronikos prekės. Kaip įsitikinti, kad elektronikos parduotuvė internete – patikima?

Interneto parduotuvių patirtis Lietuvoje

Lietuvoje ilgą laiką elektroniką pardavinėjo vos keli prekybos tinklai, siūlantys itin platų pasirinkimą. Dar prieš gerą dešimtmetį televizoriaus ar kompiuterio įsigyti dažnas Lietuvos vykdavo į vieną ar kitą elektronikos parduotuvę, kurių skaičių buvo galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Šiandien tendencijos jau visai kitos. Rinkoje įsitvirtinus stiprioms interneto parduotuvėms, elektronika vis dažniau parduodama ir internetu.

Puikus pavyzdys – Pigu.lt fenomenas. 2007 m. įkurta elektronikos parduotuvė šiandien yra viena populiariausių vietų apsipirkti internetu. Vos per kelis metus savo asortimentą ši parduotuvė išplėtė taip, kad ji gali pasiūlyti tokią gausybę prekių kaip elektronikos parduotuvė, kosmetikos, baldų, namų apyvokos ir laisvalaikio prekių parduotuvės kartu sudėjus. Pastaraisiais metais šis interneto projektas patenka tarp 500 daugiausiai mokesčių sumokančių privačių įmonių Lietuvoje. Tai rodo, kad lankytojai kasmet vis dažniau atverčia šio pardavėjo svetainę ir vis labiau pasitiki šiuo pardavėju.

Sėkmingu Pigu.lt pavyzdžiu senka ne vienas interneto projektas. Vis daugiau įvairių elektronikos parduotuvių bando užkariauti savo vietą interneto rinkoje. Natūralu, pigesniais pasiūlymais susivilioję klientai ryžtasi apsipirkti ir ne itin patikrintose vietose.

Rinkitės geriausią pardavėją

Pastebėjote, jog internete atsiradusi nauja elektronikos parduotuvė siūlo itin patrauklias kainas ir stebina asortimentu? Štai keli patarimai, kaip patikrinti, ar galite pasitikėti šiuo nauju žaidėju internete.

  • Jeigu perkate internetu, vienas svarbiausių dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį – atsiskaitymo būdas. Jeigu interneto parduotuvė yra patikima, greičiausiai, siūlys pasirinkti Jums atostogų apmokėjimo būdą. Tai gali būtiatsiskaitymas interneto bankininkyste ar per kitą panašią programėlę. Jeigu pardavėjas siūlo atsiskaityti atskiru pavedimu fiziniam asmeniui arba tik grynaisiais, reikėtų sunerimti, ar tai veiklą legaliai vykdantis asmuo.
  • Kontaktai. Dažniausiai prie pardavėjo kontakto galima pamatyti, ar tai legali elektronikos parduotuvė. Pavyzdžiui, prie kontaktų dažniausiai nurodoma, ar veikla vykdoma įmonės, mažosios bendrijos ar žmogaus, išsiėmusios individualios veiklos pažymą. Jeigu tokios informacijos prie kontaktų nėrą, būkite atsargūs, tai gali būti nelegali prekyba.
  • Registracija. Jeigu Jums kilo įtariamasis, ar elektronika prekiaujantis pardavėjas yra patikimas, daugiau apie jį galite sužinoti pasinaudoję atvirais duomenimis iš valstybinių institucijų. Jose galite pasidomėti, ar toks pardavėjas iš viso egzistuoja, kokios yra jo pajamos, ar jis neturi skolų. Prie šių duomenų dažnai galima palikti skundų. Kartais būtent pastaroji skiltis leidžia suprasti, ar pardavėjas yra sąžiningas ir atsakingas.

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.