Elektromobiliai Lietuvoje

road traffic street industry
Photo by Kindel Media on Pexels.com

Pirmieji elektromobiliai – elektra varomos transporto priemonės pasirodė dar 1880 metais, tuo metu jie buvo populiarūs. Atsiradus iškastiniams kurui ir masiškai pradėjus gaminti automobilius, elektromobiliai buvo užmiršti. Tik apie 2008 metus prasidėjo jų atgimimo periodas. Didžiausią įtaką tam darė susirūpinimas ekologija bei patobulėję gaminimo technologijos. Šiuo metu BMW ar „Tesla“ sukurti elektromobiliai niekuo nenusileidžia benzinu ar dyzelinu varomiems, netgi turi nemažai privalumų prieš juos.

Elektromobilių paklausa Lietuvoje

Daugiausiai elektromobiliai paplitę JAV, Japonijoje, Kinijoje ir Vakarų Europoje. Lietuvoje šių transporto priemonių nėra daug, vos 1 %, palyginus su kitomis. Tačiau susidomėjimas auga: 2020 metais buvo įregistruota 1,8 karto daugiau elektromobilių nei 2019 metais. Mūsų šalis turi tikslą, kad iki 2025 metų elektra varomi automobiliai sudarytų 10 % palyginus su kitomis transporto priemonėmis. Pagrindinės priežastys, kodėl jie vis dar retai perkami tai, kad yra pakankamai brangūs ir daugumai Lietuvos šeimų neįperkami. Taip pat butuose gyvenantys žmonės susiduria su įkrovimo problemomis. Nėra pakankamai stotelių mieste, keliuose, nėra jų šalia daugiaaukščių, todėl ilgasis pakrovimas žmogui, gyvenančiam bute, tampa sudėtingas.

Nežiūrint šių trūkumų apklausos rodo, kad Lietuvos gyventojams elektromobiliai yra patrauklūs ir daugelis norėtų juos turėti.

Elektromobiliai turi daug privalumų

Kai kurie prekės ženklai yra taip gerai ištobulinę šių automobilių gamybos technologijas, kad jie niekuo nenusileidžia kitiems automobiliams. Štai net ir mažytis 2021 metų elektra varomas „MINI COOPER SE“ gali nuvažiuoti net iki 230 km vienu įkrovimu. Jis varomas 36 kWh bendros galios akumuliatoriumi ir gali įsibėgėti nuo 0 iki 100 km vos per 7,3 sekundės.

Kitas prekės ženklas daug pažengęs elektromobilių kūrime yra BMW. Naujausi BMW elektromobiliai yra tikri kelių ereliai, jie ne tik gali nuvažiuoti ilgas distancijas, bet ir pasižymi dideliu galingumu, šiuolaikiška išvaizda bei įmontuotomis naujausiomis valdymo technologijomis. Tai tokie modeliai kaip BMW iX, BMW iX3, BMW i4. Pavyzdžiui, BMW iX elektromobilis gali įveikti virš 600 km distancija, tokios distancijos visiškai pakanka važinėjant Lietuvos keliais.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.