Darbuotojų komunikacijos valdymas

komunikacija 

Kiekvienos įmonės vadovas nori, kad komunikacija tarp darbuotojų būtų sklandi. Tiek draugiškas bendravimas, pagalba vienas kitam esant poreikiui, tiek bendras užduočių sprendimas labai svarbus įmonės veikloje. Jei kolektyve nėra darnos ir sutarimo, įmonėje ne tik atsiranda įtampa ir bloga atmosfera, bet ir  nukenčia darbo rezultatai. Ką daryti, kad darbuotojų komunikacija būtų sklandi? Jūsų dėmesiui mūsų patarimai.

  • Darbuotojų paskirstymas

Dažniausiai komunikuoja bendruose projektuose dalyvaujantys arba sietinas užduotis atliekantys darbuotojai. Skirstant darbuotojų grupes atsižvelkite į jų suderinamumą. Suprantama, tai daryti pagal darbuotojų asmenines savybes ar asmeninius ryšius nėra tikslinga ir produktyvu. Tačiau atsižvelgti į didesnį ar mažesnį sutarimą tarp atskirų darbuotojų, naudinga.

  • IT sprendimai

Pastaruoju metu plačiai naudojami IT sprendimai, palengvinantys komunikaciją tarp darbuotojų. Naudojantis jais darbuotojams labai patogu tarpusavyje aptarti bendras užduotis, matyti procesų eigos etapus. Turintys prisijungimą prie sistemos darbuotojai gali dalintis informacija, stebėti kituose padaliniuose vykstančius procesus.

  • Organizuokite susirinkimus

Įmonės darbuotojų susirinkimai – tai paprasčiausias būdas darbuotojų komunikacijai. Susirinkimų metu rekomenduojama ne tik vadovui aptarti aktualius klausimus, bet ir į susirinkimų eigą įtraukti darbuotojų nuomonių  išsakymą, kylančių nesklandumų aptarimą ir bendrą jų sprendimą.

  • Anketos/ apklausos

Jei nėra galimybių aktyviai tiesioginiai komunikacijai, pavyzdžiui, įmonės padaliniai labai nutolę vienas nuo kito, ar įmonėje dirba skirtingomis kalbomis dirbantys darbuotojai, anketų ir apklausų naudojimas yra vienas iš netiesioginio bendravimo būdų. Galbūt jų pagalba darbuotojai vienas kito nuomonės nesužinos, bet apibendrinę anketų atsakymus galėsite gausite daug aktualios informacijos.

Manome, šie patarimai bus naudingi kuriant darnią komunikaciją įmonėje. Šioje srityje vadovo veiksmai turi svarbią reikšmę. Skatinantis darbuotojų  vienybę vadovas visuomet galės didžiuotis darniu kolektyvu ir sklandžiu jo darbu.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.