Butų nuoma: sutartis ir kiti dalykai, apie kuriuos reikėtų žinoti

butų nuomaLietuvoje butų nuoma itin smarkiai populiarėja. Nuomojamų butų bei ieškančių išsinuomoti būstą daugėja visuose miestuose. Natūralu, tai augina ir būsto nuomos rinkos kainas. Kai paklausa tokia didelė, išsirinkti norimą būstą tampa gana sudėtinga. Pirmiausia todėl, kad konkurencija neleidžia ilgai galvoti – vos pamačius patikusį variantą reikia čiupti kuo greičiau. Be to, nuomos paslaugas teikiantys savininkai vis dažniau nenori nusileisti nuomininko interesams. Tad apie ką reikėtų pagalvoti prieš nuomojantis naują būstą?

Kaina ir užstatas

Žinoma, jog svarbiausias dalykas, kuris rūpi nuomojantis būstą yra nuomos kaina. Dažniausiai tai ir nulemia apsisprendimą nuomotis konkretų variantą ar ne. Tačiau svarbu žinoti, jog būsto nuomos skelbime nurodyta kaina dar nebūtinai yra galutinė. Dėl jos visuomet geriausia derėtis apžiūrint butą su savininku. Be to, akis į akį aptariant finansinius klausimus, dažniausiai išnyksta įvairūs neaiškumai. Pavyzdžiui, daugelyje miestų nuomininkai taiko praktiką, jog nuomos kaina priklauso nuo metų laiko. Žiemą kai kurie nuomininkai už nuomą moka mažiau, o vasarą daugiau. Tai susiję su didėjančiais mokesčiais už šildymą šaltuoju metų laiku. Be to, prieš nuomojat būstą reikėtų iš anksto su savininku aptarti užstato kainą bei kokiu atveju šiuos pinigus galėsite susigrąžinti.

Svečiai ir gyvūnai

Labai svarbu prieš nuomojantis būstą sužinoti, ar Jūsų naujuose namuose bus laukiami svečiai. Butų nuoma didmiesčiuose labai populiari ir ne retai nuomininkai nenori rizikuoti savo būsto verte. Todėl gali būti, jog tokią sąlygą iškels savininkas – augintiniai bute draudžiami. Reikėtų tai išsiaiškinti iš karto. Juolab, kad pasitaiko atvejų, kai nuomotojai nepasikuklina neįspėti apsilankyti nuomojamame bute.

Komunaliniai mokesčiai

Dar vienas svarbus finansinis dalykas, apie kurį reikėtų iš anksto pagalvoti prieš nuomojant butą yra tai, kiek ir kokių mokesčių reikės apmokėti jame gyvenant. Paprašykite savininkų ne tik preliminariai įvardyti, kiek tenka mokėti už elektrą, vandenį ar šildymą, bet ir pasidalinti bent kelių paskutinių mėnesių sąskaitomis. Tuomet savo akimis galėsite įvertinti, kokius mokesčius teks apmokėti nuomojantis konkretų būstą.

Sutartis

Oficiali butų nuoma Lietuvoje nėra itin populiari, tačiau bent jau tais atvejais, kai nuomojatės būstą pirmą kartą, visgi patariama tuo pasirūpinti oficialiai. Pasiteiraukite dėl galimybės pasirašyti būsto nuomos sutartį, kurioje nurodomos visos Jūsų ir nuomotojo pareigos bei teisės. Tai padės išspręsti daugelį situacijų ir jaustis saugiau.

 

 

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.