Beviltiškos skolos. Kas tai?

Beviltiškų skolų terminas tikriausiai girdėtas daugeliui. Apie galimybę skolą priskirti beviltiškoms skoloms verta pagalvoti, kai skolų išieškojimas yra neįmanomas arba neefektyvus. Dažniausiai dėl skolos pripažinimo beviltiška kreipiasi kreditoriai, nes pripažinus skolą beviltiška ir ją nurašius, kreditoriui suteikiama teisė susigrąžinti mokesčius. Taip dėl skolos negrąžinimo sumažėja patirti nuostoliai. Aptarkime, kada skolos gali būti laikomos beviltiškomis.

  • Kai skolų išieškojimas neįmanomas

Paprasčiausiai pripažįstamos beviltiškomis skolos, kai skolu isieskojimas neįmanomas dėl skolininko mirties, bankrutavimo ir likvidavimo. Visais šiais atvejais būtini tai įrodantys dokumentai mirties liudijimas, nutartis dėl įmonės bankroto, registrų centro pažyma apie įmonės likvidavimą. Be dokumentų, įrodančių šiuos faktus, taip pat reikia pateikti dokumentus, įrodančius pastangas susigrąžinti skolą. Beje, skolininko mirties atveju, jei tai numato įstatymai, skolų išieškojimas gali būti nukreiptas į skolininko paliktą turtą. Jei turto vertės nepakanka skolai padengti, tuomet galima kreiptis dėl skolos pripažinimo beviltiška.

  • Kai skolų išieškojimas neįvykdytas

Net jei skolininkas nepriklauso nei vienai iš anksčiau aptartų grupių, skola vis tiek gali būti pripažinta beviltiška. Tiesa, tai įmanoma tik išnaudojus visas skolos išieškojimo galimybes. Šioje vietoje kalbama ne vien apie tai, kai skolų išieškojimas nesėkmingas dėl skolininko finansinės padėties. Tokiais atvejais antstoliai gali išieškoti skolą iš skolininko turto (nekilnojamojo turto, automobilių, įmonės pajamų). Galvoti apie skolos pripažinimą beviltiška, galima tik jei skolininkas neturi materialinio turto, į kurį gali būti nukreiptas skolų išieškojimas. Tuo tarpu skolininko turima įmonė turi būti nemoki, t.y. nevykdanti įsipareigojimų.

Skolos pripažinimo beviltiška procesas yra pakankamai painus jau vien dėl to, kad čia galioja sąlygos, kurios turi būti išpildytos. Tad svarstant galimybę pradėti šį procesą, pirmiausia rekomenduojama pasitarti su teisininku. Be to, bus reikalingi dokumentai, kuriuos be teisininko pagalbos vargu ar tinkamai parengsite. O kai kurie dokumentai, pavyzdžiui, skolos išieškojimo negalimumo aktas turi būti išduotas antstolio.

Skolas padeda išieškoti patyrę teisininkai. Daugiau informacijos apie tai rasite čia: https://teisineskonsultacijos.lt.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.