Baidarių nuoma: kaip pasiruošti žygiui baidarėmis?

baidarių nuomaMūsų neišsemiama senolių patirtis teigia, kad roges reikia pradėti ruošti vasarą, todėl pasinaudokime šiuo vertingu patarimu ir nepaisant to, kad už lango medžių lapai jau nusidažė auksinėmis spalvomis, pakalbėkime apie baidares. Jei šią vasarą nespėjote išbandyti šios pramogos ir nukėlėte ją kitam sezonui, duosime kelis naudingus patarimus, kurie tikrai pravers ateičiai.

Visų pirma, pradėkime nuo to, kad baidarių nuoma vasaros sezonu – labai populiari paslauga, todėl rezervuoti baidares reiktų gerokai anksčiau, nei planuojate savo žygį. Visų antra, būtina gerai pagalvoti, kokia trasa norite leistis į žygį. Baidarių nuoma pataria pradedantiesiems nepervertinti savo jėgų ir pirmajam kartui rinktis lengvesnį vienos dienos maršrutą, kad plaukimas teiktų malonumą, neįskaustų raumenys ir per daug neišvargintų. Tuo tarpu, pažengę baidarininkai gali drąsiai rinktis ir ilgą, kelių dienų plaukimo maršrutą, kai naktį tenka praleisti paupyje įkurtose stovyklavietėse. Dar vienas svarbus dalykas: jei nemokate plauti arba ant vandens nesijaučiate saugiai, rinkitės seklesnes upes ir nesidrovėkite užsidėti gelbėjimosi liemenę. Tada jausitės užtikrinti ir plaukimas nekels nereikalingo streso.

Be to, gelbėjimosi liemenės nėra vienintelė apsauga, kuria reiktų pasirūpinti. Leisdamiesi į žygį baidarėmis, visada su savimi turėkite kepurę, skrybėlę ar skarelę bei apsauginį kremą nuo saulės. Atminkite, kad saulė virš vandens stipriau „kimba“, todėl geriau nerizikuoti. Panaši situacija ir su purškalais nuo odų bei kitų kraujasiurbių vabzdžių. Žinoma, visada po ranka gerai turėti ir vaistinėlę, kurioje būtų  pagrindiniai medikamentai, tokie kaip vaistai nuo galvos skausmo, nuo skrandžio skausmo, nuo alergijos, bintas, pleistrai, vandenilio peroksidas…

Kitas svarbus dalykas – apranga. Ji turi būti lengva, nevaržanti judesių ir patogi, o avalynė – storu padu, kad išlipę iš baidarės nesusižeistumėte. Be to, būtina turėti atsarginės aprangos komplektą, kad sušlapę, galėtumėte persirengti.

Galiausiai baidarių nuoma poilsiautojams primena nepamiršti pasirūpinti geriamuoju vandeniu, kad karštą vasaros dieną organizmas nepatirtų dehidratacijos. O štai piknikui rinkitės lengvus ir greitai negendančius užkandžius ir atminkite – jokio alkoholio!

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.