Atsakingas buto pirkimas: kokius aspektus įvertinti?

naujo būsto kainąNekilnojamojo turto pasirinkimas reikalauja pirkėjų atsakomybės. Brokeriai primena, kad paprastai būsto pirkimas siejasi su dideliais finansiniais įsipareigojimais, trunkančiais 25–30 metų. Kad priimtumėte teisingą sprendimą ir naujais namais džiaugtumėtės ne vienerius metus, privalote žinoti, į kokius aspektus atkreipti dėmesį ir kokius klausimus iškelti pardavėjui.

Praktika rodo, kad dažniausiai pirkėjai vertina tris esminius kriterijus – naujo būsto kainą, jo plotą ir vietą. Žinoma, negalima paneigti minėtųjų aspektų svarbos, tačiau šia trijule apsiriboti taip pat nereikėtų. Daugiausiai sunkumų kyla tuomet, kai pirkėjai vadovaujasi emocijomis ir atsisako klausyti racionalaus vidinio balso. Vėlgi, ieškodami naujų namų, turite rinktis būstą, kuriame jaučiatės gerai ir patogiai, t. y. vietą, su kuria jus sieja emocinis ryšys, tačiau tai nereiškia, kad turite pamiršti kitus atrankos aspektus.

Kad būtumėte tikri įsigyjamo būsto kokybe, privalote pasidomėti nekilnojamojo turto pardavėju. Visų pirma, reikėtų išsiaiškinti, kiek metų NT pardavėjas egzistuoja rinkoje ir kokia yra jo istorija. Internetinėje erdvėje galima nesunkiai aptikti ir daugelio pardavėjų garantinių aptarnavimų veiklą, išsiaiškinti, kas yra objekto generalinis rangovas ir koks jo patikimumas. Jei turite papildomų klausimų, kreipkitės į nekilnojamojo turto bendrovę. Jei įmonė nenori su jumis bendrauti, turėtumėte pagalvoti, ar verta su šia įmone tęsti bendradarbiavimą. Šiuo atveju atsiranda galimybė, kad liksite apgauti.

Pasidomėkite, kokia yra jums siūlomo būsto paskirtis. Parduodamas plotas gali būti gyvenamosios, poilsinės, komercinės ar dirbtuvių paskirties. Natūraliai nuo jūsų pasirinkimo keičiasi ir mokesčiai, gyvenamosios vietos deklaravimo sąlygos bei kiti niuansai, kurie ateityje gali sukelti sunkumų, pvz., jei planuojate šeimos pagausėjimą ir vaiką norėsite leisti į artimiausią vaikų darželį, jums reikės deklaruoti jo gyvenamąją vietą.

Labai svarbu įvertinti ir energinius rodiklius. Pasidomėkite, kokia yra daugiabučio energinio naudingumo klasė, šilumos prietaisų tipas ir pan. Praktika rodo, kad paprastai pirkėjai apsiriboja vieninteliu aspektu, t. y. sąskaitomis už suvartotą energiją. Nors minėtasis aspektas taip pat svarbus, negalima paneigti ir kitų rodiklių, pvz., labai svarbu įvertinti naujos statybos daugiabučio garso klasę, t. y. išsiaiškinti, koks ore sklindančio garso izoliavimo, smūgio garso izoliavimo ar aidėjimo trukmės rodiklis. Taip pat – kokiu atstumu gyvenamosios patalpos įrengtos nuo negyvenamosios paskirties erdvių ar garažo. Svarbų vaidmenį atlieka ir inžinerinės sistemos. Pasidomėkite vėdinimo sistemomis, vidaus elektros instaliacija, nuotekų ir vandentiekio vamzdynais. Minėtieji aspektai reikalauja kruopštumo ir ypatingo jūsų dėmesio. Priešingu atveju galite susidurti su nenumatytomis išlaidomis.

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.